28 Günlük Umre Programı (Yürüme Mesafeli)

 • 28 GÜNLÜK YÜRÜME MESAFELİ UMRE PROGRAMI
 • Tur Başlangıç Tarihi : 20.1.2020 Pazartesi
 • Ulaşım : Uçak
1.450 USD başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
 • Otel Detayları
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler
 • Hediyelerimiz
 • Önemli Bilgiler

28 GÜNLÜK UMRE PROGRAMI

1.GÜN: Havalimanı’nda Buluşma, Cidde’ye Gidiş, Mekke’ye Varış Ve Umrenin Yapılması: Belirtilen Havaalanı’nda buluşularak çekin ve bagaj işlemlerinin yapılması ardından 3,5 saatlik uçuş ile Cidde Havaalanı’na varış.  Otobüslere geçiş Mekke’ye hareket, Otele varış. Otele yerleştikten sonra Din görevlilerde Otel lobisinde toplanma Umre ibadeti için Kâbe-i Muazzama gidiş.

2.GÜN: Serbest Gün.

3.GÜN: Mekke Çevre Ziyaretlerine Gidiş: Sabah namazından sonra otelin lobisinde toplanılıp, din görevlileri eşliğinde Mekke’deki ziyaret yerleri olan, Sevr Daği, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama, Nur Daği, Cennet’ü-l Mualla, Cin Mescidi, Peygamber Efendimiz ’in Doğduğu Ev’i Ziyaret Ve ardından Otele Dönüş.

4. ve 5.GÜN: Serbest Gün. Dileyenler rehberler eşliğinde çevredeki mikat bölgelerine giderek umre ‘ye niyet edebilirler.

6.GÜN: Cürane Umresinin Yapılması: Yatsı namazından sonra otelin lobisinde toplanılıp, din görevlileri eşliğinde 35 km. uzaklıktaki Taif yolu üzerinde Peygamber Efendimizin (S.A.V) şükür Umre ’sine niyet ettiği yer olan CÜRANE’ya gidip orada iki rekât umre namazı kılarak niyet edip, Kâbe’ye geçerek Umrenin yapılması.

7.8...18.GÜNLERSerbest Günler. Dileyenler rehberler eşliğinde çevredeki mikat bölgelerine giderek umre'ye niyet edebilirler.

19.GÜNVeda Tavafı, Medine’ye Geçiş ve Selamlamanın Yapılması: Veda tavafı için Sabah namazından sonra Din görevlisi ile otel lobisinde buluşma. Öğle Namazından sonra otobüslerle Medine-i Münevver’e hareket 5,5 saat yolculuğun ardından Medine'ye varış ve otele yerleşme. Akşam Yemeğinden sonra rehberler ve din görevlileri eşliğinde Mescit-i Nebevi ’ye gidiş Efendimiz S.A.V selamlamanın yapılması.

20.GÜN: Serbest Gün.

21.GÜN: Medine Ziyaret Yerleri ve Hurma Bahçesine Gidiş: Sabah kahvaltısından sonra otelin lobisinde toplanıp, rehberler ve din görevlileri eşliğinde otobüslerle Medine’deki ziyaret yerleri olan, Uhud Daği, Hz. Hamza Şehitliği, Kıbleteyn Mescit, Yedi Mescitler, Quba Mescidi ve Cuma Mescitlerinin gezilmesi. Ardından hurma bahçesine geçip Alışveriş ve otele dönüş. 

22.GÜN: Medine Çevre Ziyaretlerin Yapılması: Sabah kahvaltısından sonra otelin lobisinde toplanıp, rehberler ve din görevlileri eşliğinde yaya olarak, Çevre ziyaretleri olan Cennet-ül Baki, Mescit-i Gamama, Hz. Osman Mescidi, Hz. Fatma Mescidi, Hz. Ali Mescidi ve İlk Ezan Okuyan Bilal-i Habeşi Mescitlerinin Gezilmesi ve Serbest zaman

23...27.GÜNLER: Serbest Günler. 

28.GÜN: Dönüş: Rehberler eşliğinde Mekke’den Cidde Havalimanı’na geçerek çekin ve bagaj işlemlerinden sonra dönüş uçağına geçilmesi.

                             Umre ziyaretinizde GAZİ Turizm'i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz...

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMLETLER

 

 • Uçak bileti (gidiş-dönüş)
 • Vize işlemleri
 • Mekke-Medine otel konaklamaları
 • Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Konforlu otobüslerle yapılan bütün transferler
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Gazi tur  rehberlik hizmetleri
Umreye Gidecek Misafirlerimiz İçin Önemli Bilgiler
 
* Gidiş tarihinden itibaren en az 1 yıl süresi olan çipli pasaport
 
* T.C. kimlik numaralı 1 adet nüfus cüzdan fotokopisi
 
* Arka fonu beyaz olan 2 adet fotoğraf
 
* Eşiyle beraber giden bayanlar (45 yaş altı ) için Nüfus Müdürlüğü’nden vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı
 
* 45 yaşın altında olup mahremiyle giden bayanlardan evli ise eşinden, bekar ise babasından noterden muvafakatname Muvafakname örneği; (noterden yapılacak) Eşim, kızım, kız kardeşim,  babası, öz dayısı, öz amcası  ile birlikte umre’ye gitmesine muvafakat ederim.
 
* Götürecek mahremi tarafından ( babası, erkek kardeşi 18 yaş ve üzeri, dayısı, kayınpederi, amcası, dedesi) götürüp getireceğine dair noterden taahhütname Taahütname Örneği; (noterden yapılacak) Kızım, gelinim, teyzem, halam  umreye götürüp getireceğimi taahhüt ederim.
 
* Ayrıca gidenin ve götürenin Nüfus Müdürlüğü’nden aile ve akrabalık derecesini gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneği’nin aslı alınmalı
 
* 18 yaşından gün almamış erkek ve kız çocukları: Suudi Arabistan kanunları gereği 18 yaşından gün almamış erkek ve kız çocukları babası ve annesi yanında olmadan umreye gidememektedir.
 
* 45 yaş altındaki mahremi olmayan bayanlar: Suudi Arabistan kanunları gereği 45 yaş altındaki mahremi olmayan bayanlar umreye gidememektedir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt dışı cıkış harcı
 • Pasaport ücreti 
 • Extra turlar 

15 Günlük Servisli Bankasız, Vade Farksız ve Kredi Kartsız 150 Euro Peşin Aylık 50 Euro Elden Taksitle Umre

Fiyatlar

2020-01-20 Çıkışlı Fiyatlar