Budapeşte-Viyana-Prag Turu

 • BUDAPEŞTE-VİYANA-PRAG TURU 7 Gece 8 Gün
 • Tur Fiyatları 21.4.2018 Cumartesi - 28.4.2018 Cumartesi arası geçerlidir.
 • Ulaşım : Uçak
590 EUR başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler

VİYANA-PRAG-BUDAPEŞTE TUR PROGRAMI

1.GÜN  İSTANBUL - BUDAPEŞTE

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından Budapeşte’ye uçuş. Varışımızı takiben Budapeşte şehir turu, Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turun ardından akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkânı. Geceleme otelimizde.

 2.GÜN BUDAPEŞTE

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile Esztergom Kalesi-Vysegrad-Sztendere Turu. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi ,şehri ve Esztergom Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası gezilecek, öğle yemeğinde restaurantımızda Rönesans dönemini yaşayacak, yemek sonrasında Szentendere Tiamo Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile Tekne Turu. Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesini görme imkanına sahip olacaksınız. Geceleme otelimizde.

3.GÜN BUDAPEŞTE -BRATİSLAVA-VİYANA

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından Slovakya Cumhuriyeti’nin Başkenti Bratislava Turu Avrupa’da kişi başına düşen 35.000€’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle saatlerinde Viyana’ya Hareket. Viyana’ya varışımızı takiben Viyana Şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Ring caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen Müzesi ,Viyana üniversitesi , Belediye sarayı (Ratthaus),Votive kilisesi, Tuna nehri kıyıları görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı. Geceleme otelimizde.

4.GÜN VİYANA
Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 09.00’da Viyana Ormanları, Seegrotto Yer Altı Gölü, Mayerling ve Baden turu.Bu turumuzda Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ya gidip tekne turu yapıyoruz, takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG Av Köşkünü (Avusturya - Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera’nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera'nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin resimleri, portreleri, neden ve sonuçlarıyla tanıyoruz. Turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Öğleden sonra Sissi’nin, Maria Theresa’nın sarayı dünyaca meşhur Schonbrunn Sarayı ve Viyana’yı bize daha iyi tanıtacak olan 252 metrelik Tuna Kulesi Turu. Akşamüstü şehir merkezinde serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 5.GÜN VİYANA-PRAG

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00’de Prag’a hareket Prag’a varışımızı takiben Prag Panoramik Şehir Turu. 6. yüzyılda kurulduğu varsayılan kentte çoğu önemli yapı bugüne kadar bozulmadan gelebilmiştir. Şehir turu sırasında Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı ,yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St. Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Bohemia Kristallerinin anavatanı Çek Cumhuriyeti’nde sıkı bir pazarlıkla o göz alıcı Kristallerden alabilirsiniz
Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile Vltava Nehri Tekne Turu. Bu turumuzda Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemiz ile yapacağımız açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın akşam görüntüsünü görüyoruz. Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken özellikle tarihi Charles Köprüsünün altında iken dilek tutmayı unutmayınız. Yol yorgunluğunuzu atacağınız ve PRAG ’ta olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuzda Prag’ı daha iyi tanıyacaksınız. Tur Sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

6.GÜN PRAG

Sabah açık büfe kahvaltımız sonrasında 09.00’da hareket ile Öğle Yemekli Karlovy Vary turu. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.
Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ilk önce Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. geceleme otelimizde.

7.GÜN PRAG

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile Almanya’nın en güzel şehri olarak gösterilen Dresden Turu. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger sarayını, Brulshl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri, Kral Yolu, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından Dünya mirası koruması altına alınan şehirde en uygun fiyatlarla (elektronik, spor ve tekstil ürünleri) alışveriş ve gezinti için serbest zaman.
Bu güzel tur sonrası akşamüstü tüm misafirlerimizin katılımı ile Terez’in Nazi Toplama Kampları Ve Müzeleri Turu. Bu turumuzda son yılların Oscarlı filmleri olan Schindler’in Listesi, Piyanist, Hayat Güzeldir gibi filmlere set olan ve 2.Dünya Savaşında Yahudilerin yaşadıklarını dünyada en orijinal şekilde muhafaza eden kampları, gestaponun ofislerini, kadın ve erkeklerin yaşam mekanları, müzede Yahudilerin canlı video görüntüleri, kişisel eşyaları ve can alıcı belgeler ve kremetoryumlar görülecekler arasındadır. Bu kaçırılmayacak tur sonrası Prag şehir merkezine dönüş ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

8.GÜN PRAG-İSTANBUL

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından Alışveriş ve çevre gezileri için serbest zaman, ardından Prag Ruzne Uluslararası Havalimanına transfer ve İstanbul’a hareket  Turumuzun Sonu.       

                   Bir başka GAZİ TUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle..

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş dönüş uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası
 • Açık Büfe kahvaltı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti
 • Seyahat sağlık sigortası 
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri