Avrupa Turu

 • Avusturya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti Turu
 • Ulaşım : Uçak
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler

AVRUPA TURU PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL-VİYANA
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde  buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından  Viyana`ya hareket. Viyana'ya vbarışımızın ardından Panoramik olarak yapılacak şehir turumuz için alandan ayrılış. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır.Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkânı. Geceleme otelimizde.
Viyana Konser Turu: 55 Euro (Kişi Başı)


2.GÜN VİYANA
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyenler rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek yarım günlük Mayerling, Seegrotte, Baden Şehri turu ( Viyana Ormanları Turu ) Bu turda, önce maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote’yi görüyoruz. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü geziyoruz. Turumuzun son durağı küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Burada serbest zamanımızdan sonra otele dönüş. Geceleme otelimizde.
Viyana Ormanları Turu: 55 Euro (Kişi Başı)

3.GÜN VİYANA-BUDAPEŞTE
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket. Yol üzerinde Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Tur sonrası Budapeşte’ye hareket varışımızın ardından şehir turu. Bu turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.GÜN BUDAPEŞTE

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Estergon , Visegrad ve Szentendre gezisine katılabilirler. Bu turda önce Estergon Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar  vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinleyecekleri  Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelinizde.

Esztergon & Visegrad & Szendentre turu: 60 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)
Tuna Nehri Tekne Gezisi: 35 Euro (Kişi Başı)

5.GÜN BUDAPEŞTE-PRAG
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Prag’a hareket. Varışın ardından Panoramik olarak yapılacak şehir turumuz için alandan ayrılış. Şehir turumuz sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Vltava Nehrinde tekne turuna ekstra olarak katılma imkânı. Prag’ın muhteşem gece manzarasını açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.
Vlatava Tekne Turu: 45 Euro (Kişi Başı)

6.GÜN PRAG
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için tam gün ekstra Karlovy Vary turuna katılma imkânı. Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta.Tur bitiminde otelimize transfer .Geceleme otelimizde.
Karlovy Vary Turu: 45 Euro (Kişi Başı)

7.GÜN PRAG
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Terezin-Dresden (Almanya) Bu turumuzda 2.Dünya savaşı sırasında Nazilerin Yahudileri soykırıma tabi tutmak için kullandıkları en önemli kamplardan biri olan Terezin’i  geziyoruz.Tur sonrası Prag’a 140km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan,barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi,Zwinger sarayını,Brulshl terası,Kral yolu,Elbe nehri,Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır.Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman.
Terezin-Dresden Turu: 75 Euro (Kişi Başı)

8.GÜN PRAG-VİYANA-İSTANBUL
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Viyana Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından  İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a  varış ve turumuzun sonu.

Bir başka GAZİTUR organizasyonunda buluşmak üzere...

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Yukarıda belirtilen oteller ya da benzerlerinde Roma’da 3 gece, Floransa’da 2 gece, Venedik’te 2 gece olmak üzere toplamda 7 gece oda-kahvaltı bazında konaklama
 • Programda belirtilen 7 öğle, 3 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm panoramik turlar
 • Türkçe tur lideri hizmetleri
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Şehir Konaklama Vergileri
 • KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize Ücreti (110 Euro)
 • Koşulsuz Tur İptal Sigortası (35 Euro) (Tur kalkışından 1 hafta öncesine kadar koşulsuz tur iptal hakkı tanır. İptal durumunda, sigorta bedeli ve vize ücreti iade edilmez.)
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL) (Tur öncesi ilgili banka şubelerine, ya da havalimanında hazineye ait bankolara yatırabilirsiniz)
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet