BALKAN RÜYASI

 • BALKAN TURU 7GECE 8GÜN
 • Tur Başlangıç Tarihi : 28.4.2020 Salı
 • Ulaşım : Uçak
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler
 • Önemli Bilgiler

28.04.2020            1.GÜN / İSTANBULBELGRAD

Salı

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tatilce kontuarı önünde saat 05.30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben THY Havayolları'nın TK1081 sefer sayılı tarifeli uçuşuyla saat 07.40’da Belgrad'a hareket. Yerel saatle 08.20’de Belgrad'a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanından hareketle şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezine varışımızda otobüsümüzle yapacağımız kısa turda; kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuzun devamında otobüsümüzden inerek yapacağımız yürüyüş turunda da; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Otobüsümüzde buluşma ve otele transfer. Geceleme ve Akşam yemeği otelimizde.Konaklama Belgrad Hotel Mar 3* HB service ( ya da Benzeri)

 

29.04.2020            2.GÜN / BELGRAD– ÜSKÜP

Çarşamba

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından otelimizden hareketle Üsküp'e doğru yola çıkıyoruz. Makedonya sınır geçişimizi takiben başkent Üsküp'e varıyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüzden inerek, yürüyüş turu ile Üsküp'ü tanımaya başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp şehir turumuzda ilk göreceğimiz yer Üsküp Kalesi ve kaleden şehrin manzarası olacak. Turumuzun devamında Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı görülecektir. Eski Üsküp'ün hala yaşandığı Türk Çarşısı'nda kendinizi Türkiye'de gibi hissedeceksiniz. Şehri ikiye bölen Vardar Nehri üzerinde yapımı 1469 yılında tamamlanan Taş Köprü ya da bilinen diğer adıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden yeni Üsküp'e doğru turumuza devam ediyoruz. Makedonların en büyük kahraman olarak kabul ettikleri İskender Bey Heykeli bizi Makedonya Meydanı'nda karşılayacak. Rahibe Teresa Anı Evini de panoramik olarak göreceğimiz yürüyüş turumuz Üsküp'ün simgelerinden eski tren garında son bulacak. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda alışveriş yapabilir, Üsküp'ün kafelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Bildirilen saatte otobüsümüzde buluşma ve otelimize hareket. Geceleme ve Akşam yemeği otelimizde.

30.04.2020             3.GÜN / ÜSKÜP (MATKA - KALKALDELEN)-OHRİD

Perşembe

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Matka Kanyonu-Kalkandelen Alaca Camii’ni görüyoruz. Balkanların bu en büyük ve muhteşem kanyonunda çok güzel vakit geçirecek ve müthiş fotoğraflar çekeceksiniz. Turumuzun devamında yerel adıyla Tetovo, Osmanlı döneminde kullanılan adıyla Kalkandelen sonraki olacak. Burada, 1438 yılında inşa edilmiş, güzelliği dillere destan olan Alaca Cami'yi ziyaret edeceğiz. Alışılagelmiş camilerden çok farklı bir mimariye sahip, adını da mimarisinden alan bu eseri ziyaret ettikten sonra Ohrid'e doğru yolumuza devam ediyoruz. Ohrid'e varışımızda otobüsümüzden inerek, yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohrid'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfitiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Şehir turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanda Ohrid İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanma ve otelimize transfer. Geceleme ve Akşam yemeği otelimizde.Konaklama Ohrid Hotel Aqualina HB service ( ya da Benzeri)

01.05.2020            4.GÜN / OHRİD –(ST. NAUM-RESNE-MANASTIR)

Cuma

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli St.Naum-Resne-Manastır turuna (30 EURO) katılabilirler. Turumuza katılan misafirlerimizle otelimizden hareketle, Ohrid Gölü'nün eşsiz manzaraları eşliğinde ilk olarak St.Naum'a ulaşıyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında ve buradan göle ulaşan Kara Drim Nehri'nin kenarına kurulan manastır 16.yy'da inşa edilmiştir. Suyunun temizliğine inanamayacağınız göletteki sandal gezimizin ardından kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanıyor ve Manastır'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve elma bahçeleriyle ünlü Resne'de, İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı'ndaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayını bahçesinden görüyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız Manastır'da otobüsümüzden inerek panoramik turumuza başlıyoruz. Günümüzdeki ismi Bitola olan şehirde ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi'yi ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün eğitim gördüğü sınıf bugün 'Atatürk Anı Odası' olarak düzenlenmiştir. Ayrıca binada etnografya müzesi de bulunmaktadır. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami gibi eserleri görüyoruz. Manastır kentinin kalbi konumundaki, günlük hayatın aktığı, kafe, restoran ve şık binalarıyla şehrin gözbebeği Şirok Sokak gezimiz sırasında Atatürk'ün hayatından ilginç bir olaya da şahit olacağız. Bu turumuzda öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda da kişisel keşiflere çıkabilir, şehirdeki kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Turumuzun bitiminde toplanma ve Ohrid'e hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Makedon Gecesi programımıza katılabilirler. Yerel lezzetlerin tadına Makedon müzikleri eşliğinde bakıyor ve bize hiç de yabancı gelmeyecek şarkılar eşliğinde unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşıyoruz. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme ve Akşam yemeği otelimizde.Konaklama Ohrid Hotel Aqualina HB service ( ya da Benzeri) ?

02.05.2020            5.GÜN / OHRİD-TİRAN-İŞKODRA

Cumartesi

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından hareketle İşkodra'ya doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından eşsiz doğa manzaralı yollardan Arnavutluk'un başkenti Tiran'a ulaşıyoruz. Yaklaşık 500 yıl Osmanli idaresinde kalmış şehirde; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Opera Binası panoramik olarak görülecek yerlerdir. Turumuzun sonunda ünü dünyaya yayılmış olan Arnavutların meşhur tatlısı Trileçe'nin tadına bakacağız. Turumuzun bitiminde İşkodra'ya ve buradaki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama Iskodra Hotel Alis HB service ( ya da Benzeri)

03.05.2020            6.GÜN / İŞKODRA (SV.STEFANBUDVA - KOTOR)– TREBİNJE

Pazar

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Karadağ’a doğru yola çıkıyoruz. Karadağ'daki ilk noktamız Budva'ya varmadan önce bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St.Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. Surlarla çevrili Budva eski şehrinde verilecek serbest zamanda, taş binaların arasındaki dar sokaklarda geçmişe doğru yolculuğa çıkacaksınız. Budva'daki serbest zamanın ardından Kotor'a doğru yola çıkacağız. Kotor eski şehrindeki turumuz sırasında; St. Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, saat kulesi, St.Luke ve St. Nikola Kiliseleri, St.Mary Kilisesi'nin kapısında yer alan rölyefler görülecek eserlerdir. Turumuzun bitiminde Kotor'da verilecek serbest zamanın ardından Bosna Hersek'e doğru yola çıkıyoruz. Trebinje şehrine varışımızla birlikte buradaki otelimize transfer. Akşam vizesi olan misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Dubrovnik Gece turuna (25 EURO) katılabilirsiniz (Konaklamanın Trebinje şehrinde gerçekleşmesi durumunda düzenlenecektir). Bu turumuzda otelimizden hareketle Dubrovnik’e doğru yola çıkıyoruz. Hırvatistan sınır geçişimizi takiben Dubrovnik'e varışımızla birlikte yapacağımız panoramik yürüyüş turu esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, gümrük binası, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Verilecek serbest zamanda Dubrovnik tarihi şehrinin ara sokaklarını keşfe çıkabilir, şık restoran ve kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Turunbitiminde Dubrovnik’ten ayrılıyor ve Bosna Hersek sınır geçişimizin ardından Trebinje'deki otelimize ulaşıyoruz. Geceleme ve Akşam yemeği otelimizde.Konaklama Trebinje Hotel Bellevue 3* HB service ( ya da Benzeri)

04.05.2020  7.GÜN / TREBİNJE (POÇİTEL- MOSTAR) - SARAYBOSNA

Pazartesi

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından otelimizden hareketle Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde.Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur.Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Turumuzun ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Saraybosna'ya varışımızda şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından toplanma ve otelimize hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizdeKonaklama Saraybosna Hotel Koncept 4*HB service ( ya da Benzeri)

05.05.2020            8.GÜN / SARAYBOSNA-İSTANBUL

Salı

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar gününüz serbest zaman Buluşma ve Saraybosna Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1024 tarifeli seferiyle saat 14.15’de İstanbul'a hareket. Saat 17:05'de İstanbul Yeni Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

 

Bir başka GAZİTUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle..

NOTLAR:

 • REHBER, TUR PROGRAMI AYNI KALMAK ŞARTIYLA ,GÜZERGAH DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.
 • ODADA TEK KALINACAĞI TAKDİRDE ODA  FİYAT FARKI UYGULANACAKTIR.
 • GEZİ ÜCRETİ İÇİN KAPORA VERİLMEDEN KESİN KAYIT YAPILMAMAKTADIR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 1 Gece Belgrad Hotel Mar HB ( ya da Benzeri)
 • 1 Gece Uskup Karpos Hotel 4* HB ( ya da Benzeri)
 • 2 Gece Ohrid Hotel Aqualina 4* HB ( ya da Benzeri)
 • 1 Gece Iskodra Hotel Alis HB 4*( ya da Benzeri)
 • 1 Gece Trebinje Hotel Bellevue HB ( ya da Benzeri)
 • 1 Gece Saraybosna Hotel Koncept HB (ya da Benzeri)
 • Konaklama Yarım pansion
 • Otobus ve Transferler
 • Turkce rehberlik hizmeti
 • Mecburi yerel rehberlik hizmeti (Belgrad, Kotor+Kotor giriş ücreti, Dubrovnik, Sarajevo)
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Ekstra Turlar
 •  Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Şöför ve rehber bahşişleri
 • Shengen Vizesi (Yeşil Pasaportlular Muaftır (130 €)
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

Fiyatlar

2020-04-28 Çıkışlı Fiyatlar