Balkan Turu (23 TEMMUZ-SİVAS ÇIKIŞLI)

 • BALKAN TURU 5 gece 6 gün
 • Tur Fiyatları 23.7.2018 Pazartesi - 28.7.2018 Cumartesi arası geçerlidir.
 • Ulaşım : Uçak
730 EUR başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler

BOSNA HERSEK-KARADAĞ-ARNAVUTLUK-MAKEDONYA

TUR PROGRAMI 4 ÜLKE (5 GECE 6 GÜN) 

1.Gün – İSTANBUL-SARAYBOSNA

Havalimanında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz tarafından karşılanma. Özel otobüs ile Sarajevo turu.Başçarşı’ya gidiş, 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izzetbegoviç’ in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşılarından biri olan Başçarşı’da gezinti, Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret. Ferhadija caddesinde gezinti, Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula ,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı Çeşmesinden su içme. Akşam yemeği yerel restoranda. Ardında çay, kahve için serbest zaman ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: SARAJEVO-MOSTAR-BLAGAY-POÇİTEL-TREBİNJE

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Mostar’a hareket. Mostar yolculuğumuz  bazı durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklaşık 2:30 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı' dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (konyitz) köprüsünü göreceğiz. Ardından Mostar yolumuza devam ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsünü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından serbest zaman ve toplanıp Blagaj’a hareket ediyoruz. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış buna nehri kıyısında öğle yemeği için serbest zaman.Daha sonra ilk olarak Türk izlerini taşıyan Tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret ve Trebinje’ye hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Trebinje’deki otelimizdedir.

3.GÜN: TREBİNJE-KOTOR-BUDVA-BAR-ULÇİNJ

Kahvaltı sonrası 08:00’da özel otobüslerimizle otelimizden Kotor’a hareket ediyoruz. Kotor'a varışımızın ardından yine bir Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Kotor eski şehrini ziyaret ediyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Ortodoks Kiliselerini, Tapınaklarını ve Eski Orta Çağ evlerini gezdikten sonra ilk geçeceğimiz yer olan Bar şehri. Ardından konaklama ve akşam yemeği Ulçinj’deki otelimizdedir.

4.GÜN:  İŞKODRA-TİRAN-OHRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında 08:00 da otelimizden ayrılıyoruz ve Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Makedonya Ohrid Gölü'ne doğru hareket ediyoruz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ayasofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra konaklama otelimizdedir.

5.GÜN:OHRİD GÖLÜ-RESNE-MANASTIR-ÜSKÜP  

 Sabah erken saatlerde uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından 08:00 da Manastır'a doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve elma bahçeleriyle ünlü Resne'de,  İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı'ndaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayını bahçesinden görüyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız Manastır'da otobüsümüzden inerek panoramik turumuza başlıyoruz. Günümüzdeki ismi Bitola olan şehirde ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi'yi ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün eğitim gördüğü sınıf bugün 'Atatürk Anı Odası' olarak düzenlenmiştir. Ayrıca binada etnografya müzesi de bulunmaktadır. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami gibi eserleri görüyoruz. Manastır kentinin kalbi konumundaki, günlük hayatın aktığı, kafe, restoran ve şık binalarıyla şehrin gözbebeği Şirok Sokak gezimiz sırasında Atatürk'ün hayatından ilginç bir olaya da şahit olacağız. Ardından Üsküp şehrine yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Üsküp’teki otelimizdedir.

6.GÜN: ÜSKÜP 

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Üsküp turumuza başlıyoruz. Üsküp şehir turunda Türk çarşısı, çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp kalesi, Vardar nehri,16.yy kalma Taş köprü, Mustafa paşa camii, Yahya paşa camii, Sultan murat camii göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına hareket. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir başka GAZİTUR organizasyonunda buluşmak üzere...

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                                                                           

 • Program dahilinde yapılacak tüm transferler.
 • 4 * otelde iki kişilik odalarda  kahvaltı  konaklama.
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
 • Profesyonel  yerel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Akşam yemekleri
 • Müze ören giriş ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Otellerdeki Mini Bar kullanımı

Fiyatlar

2018-07-23- 2018-07-28 Arası Geçerli Fiyatlar