Çanakkale - Ayvalık Turu

 • ÇANAKKALE-AYVALIK-CUNDA ADASI 3 Gece 4 Gün
 • Tur Fiyatları 2.5.2018 Çarşamba - 5.5.2018 Cumartesi arası geçerlidir.
 • Ulaşım : Otobüs
580,00 TL başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler

TUR PROGRAMI

1. GÜN:  AYVALIK

Önceden belirlediğimiz toplanma yerinden misafirlerimiz ile gazi turizm otobüs  içi ikramları eşliğinde Bursa Balıkesir İstikameti üzerinden Ayvalık Bölgesi’ne doğru hareket ediyoruz.

2. GÜN: AYVALIK-CUNDA

Yolda aldığımız extra sabah kahvaltısından sonra gezimize başlıyoruz ilk olarak Ayvalık ve Sarımsaklı plajını gezip, kapıları, alınlıkları kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık evlerini görüp,çarşı içinde vakit geçiriyoruz. Daha sonra Cunda Adası gezimize başlıyoruz. Cunda Adası , Şeytan Sofrası, Cennet Tepesi, Çınarlı Camisi,( eski Aghia Yorgi Kilisesi), Taksiyarhis Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğlen yemeği ( extra) için vereceğimiz molamızda Cunda adasının meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz öğle yemeği sonrası Şeytan Sofrasına gidiyoruz: Çamlık Orman Kampının yukarısındadır. Eski bir lav birikintisi olan tepe yuvarlak bir sofraya benzer. Demir kafes içinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi vardır. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasından manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra otelimizde konaklamak ve akşam yemeği için hareket ediyoruz.

3. GÜN: BOZCAADA

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada`ya varıyoruz Buradaki ilk durağımız tüm ihtişamıyla bizi karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen BOZCAADA KALESİ olacak. rehberimizin yapacağı anlatımların ardından müthiş manzaranın fotoğraflarını çekiyoruz. Daha sonra eski Rum Mahallesi (CUMHURİYET CADDESİ) ve eski Türk Mahallesi-nin (ALAYBEY MAHALLESİ) hala dokusunu kaybetmemiş olan sokaklarında gezintimize devam ediyoruz. Sonra dileyen misafirlerimiz Bozcaada sokaklarında ve çarşısında gezebilir yada Ayazma Koyu`na gidip, serin sularına atlayarak bu muhteşem denizin tadını çıkarabilir. Serbest molamızın ardından Bozcaada`dan ayrılıp konaklamak ve akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.

4. GÜN: ASSOS BEHRAMKALE ÇANAKKALE ŞEHİTLİK

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Behramkale köyüne gidiyor Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye kadar çıkıyoruz. Tapınağı Panoramik olarak gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanıp yolculuğumuza devam ederek Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Ve gezimizin son durağından sonra dönüş için yola koyuluyoruz.

Başka bir  turda daha görüşmek üzere.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lux araçlarla ulaşım
 • Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 2 Akşam Yemeği- 2 Sabah Kahvaltısı)
 • Araç  içi ikramlar
 • 1618 sayılı Kanuna Göre Zorunlu Seyahat sigortası
 • Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Geçiş  Ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde alınan içecekler
 • Özel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri