Gaziantep'ten Batı Karadeniz Turu

  • Batı Karadeniz Turu 4 gece 5 gün
  • Ulaşım : Otobüs
  • Tur Programı
  • Dahil Olan Hizmetler
  • Dahil Olmayan Hizmetler
  • Önemli Bilgiler
GAZİANTEP'TEN BATI KARADENİZ TUR PROGRAMI
 
Sinop-Kastamonu-Ilgaz-Safranbolu-Amasra-Bartın-Zonguldak-Ereğli-Abant
 
GAZİANTEP>AMASYA  Akşam saat 17:30'da Gaziantep'ten hareket. Kahramanmaraş Mado’da dondurma molası. Tekir-Göksun-Pınarbaşı-Şarkışla-Sivas-Tokat üzeri yolumuza devam ediyoruz.
 
1.GÜN/AMASYA>SAMSUN>SİNOP : Sabah erken saatlerde Amasya’dayız. Yeşilırmak boyunca yürüyerek Amasya evlerini ve Helenistik döneme ait Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz. Samsunda deniz kenarında açık büfe kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Samsun otobanı boyunca deniz manzarası eşliğinde Sinop’a  doğru yol alıyoruz. Sinop hapishanesi, Süleyman Pervane Medresesi, saat kulesi, Akliman Hamsilos fiyordu gezileri sonrası öğle yemeği yiyoruz. (Sinop mantısı yada balık yenilebilir, ekstra) Yemeğimizin ardından Mavi Tur’a katılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* otelimizde.
 
2.GÜN/SİNOP>KASTAMONU>ILGAZ : Açık büfe kahvaltımızın ardından yola çıkıyoruz, Kastamonu’dayız. Hükümet konağı, şehir turu ardından Kastamonu kalesi, Kastamonu evleri, Nasrullah Meydanı ve Camisi, Şeyh Şa’ban-i Veli türbesi ve müzesi gezileri. Ilgaz’a doğru hareket ediyoruz. Ilgaz dağlarına çıkıyoruz. Teleferik ile zirveye varıp doğa ve orman yürüyüşleri yaptıktan sonra Ilgaz ilçesinde mola veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4* otelimizde.
 
3.GÜN/ILGAZ>SAFRANBOLU>AMASRA: Açık büfe kahvaltıdan sonra Karabük üzeri önce Yörük köyünü ve evlerini geziyoruz. Daha sonra yöresel ürün alışverişi yapabilir ve cevizli baklava, köy ayranı ve sıkma gibi yöresel yiyecekleri tadabilirsiniz. Safranbolu evleri, Hıdırlık Tepesi, Kaymakam Evi, , Köprülü Cami, Yemeniciler Arastası gezileri sonrası İmren Lokumlarında lokum çeşitlerini tadıyor, safran çayı içiyor ve alışveriş yapıyoruz. Safranbolu gezisinden sonra Amasraya gitmek için yola çıkıyoruz. Bartın şehir turu sonrası, AMASRA:  Amasra nın kuş bakışı izlenmesinin ardınan konaklama ve akşam yemeği yüzme havuzlu, deniz manzaralı 4* otelimizde. Alışveriş için şehir merkezine iniyor ve deniz fenerine doğru yürüyoruz. Amasra’nın akşam keyfini çıkarıyoruz.
 
4.GÜN/ AMASRA>ZONGULDAK>EREĞLİ>BOLU : Açık büfe kahvaltı sonrası 2 adalı, 2 koylu, 5 tepeli Amasra yarım adası gezilerini yapıyoruz. Tekne ile tavşan adasının etrafını, küçük ve büyük limanı geziyoruz. Ardından Amasra kalesi, Cenova Şatosu, Fatih Cami, Amasra Evleri, Oymacılar Çarşısı, Ağlayan Ağaç gezileri sonrası deniz fenerinde Karadenizin muhteşem görünüşünü izliyoruz. Ardından Bartın ve Çaycuma üzeri Zonguldak Gök Göl Mağarası’na varıyoruz. Damlataş birikimi, traverten sarkıtı, dikit sütunları görerek mağarayı geziyoruz. Kahvaltımızın ardından Zonguldak şehir merkezinden geçerek Karadeniz Ereğlisi'ne varıyoruz. Panaromik şehir turu sonrası Akçakoça üzeri Düzce’ye doğru gidiyoruz. Bolu Tünelini geçerek otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4* otelimizde.
 
5.GÜN/BOLU-ABANT>GAZİANTEP : Açık büfe kahvaltı sonrası Abant Gölü'ne varış, Tabiat Parkı ve Gölü gezisi. Göl kenarında yürüyüş, dinlenme,  Bu aktivitelerden sonra Bolu şehir merkezi gezisi ve serbest zaman. Gölcük gezisi, göl çevresinde ve orman içinde  zevkli bir yürüyüş ve dinlenme.
15.00: Bolu’dan hareket
Ankara Gölbaşında dinlenme molası. Akşam yemeği yol üzerinde güzel bir dinlenme tesisinde alınabilir.
   
Aksaray-Pozantı-Adana otoban üzeri sabah 07:00 sularında Gaziantep’e varış. Bir başka seyahatte görüşmek üzere...
4 gece programda belirtilen otellerde konaklama.
5 adet sabah kahvaltısı, 4 adet akşam yemeği
Profesyonel rehberlik hizmetleri.
Lüks otobüs ile ulaşım ve otobüste yapılacak ikramlar.
Seyahat sigortası
Sinop'ta yapacağımız mavi tur
Amasra’da yapacağımız tekne turu

-Tur rehberlerimiz, siz değerli misafirlerimize her zaman  en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktadırlar. Gerekli gördükleri taktirde tur programının içeriğine sadık kalmak şartı ile programda değişiklik yapabilirler. Bu değişiklikleri sahip oldukları tecrübelere dayanarak, size en iyi hizmeti sağlayabilmek için yapacaklardır.

 Yola çıkmadan önce yanınıza:
- Rahat yürüyebileceğiniz bir çift ayakkabı,
- Terlik, şemsiye ve hırka.
- Otobüste kullanmanız için küçük bir yastık,
  almayı unutmayınız...

Müze ve ören yerlerine giriş ücreti.(Müze kart almanız önerilir.)
Öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği
Otellerde alınacak her türlü meşrubat.
Ücrete dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü kişisel harcamalar.