Gaziantep'ten Çanakkale Turu

  • Edirne-Çanakkale-Bursa 2 gece 3 gün
  • Ulaşım : Otobüs
  • Tur Programı
  • Dahil Olan Hizmetler
  • Dahil Olmayan Hizmetler
  • Önemli Bilgiler
1.Gün/Gaziantep>Edirne: Acentamızda buluşma ve saat 13:00'te otobüsümüzle hareket ediyoruz. (YOL GÜZERGAHIMIZDA BULUNAN ŞEHİRLERDEN KATILACAK MİSAFİRLERİMİZE BULUŞMA NOKTASI VERİLECEKTİR) Yolda gerekli molaları vererek (Osmaniye İzgi tesisleri, Pozantı Pelit dinlenme tesisi, Bolu Dağı dinlenme tesisi) gece yolculuğu ile Edirne'ye devam ediyoruz.
 
2.Gün/Edirne : Sabah erken saatlerde İstanbul Boğazından geçiyoruz ve yol güzergahımızda bulunan Simit Sarayında kahvaltımızı alıyoruz. Öğlen saat 11:00 sularında Edirne'ye varıyor ve gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Kapıkule sınır kapısı. Sınırı gördükten sonra; Selimiye Camii, Üç Şerefeli Camii, Eski Camii ve Muradiye Camii ziyaretleri. Ardından II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahanesi’nin gezilmesi. gezilmesi. Meriç Nehri ve Meriç Köprüsü'nün görülmesi. Kırkpınar Güreş Meydanının görülmesi sonrası Balkan Şehitliği ziyareti ve şehir merkezine dönüş. Rüstem Paşa Çarşısı’nda verilecek kısa bir serbest zaman sonrası Akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği menümüz Edirne'nin meşhur Arnavut Ciğercisinde. (Ciğer sevmeyenler köfte yiyebilirler.) Yemeğimizin ardından konaklama için Edirne merkezdeki otelimize yerleşme ve geceleme. EDİRNE
 
3.Gün/Edirne>Çanakkale - Şehitlikler: Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Eceabat'a hareket ediyoruz. Saat 10:00'da Eceabat'a varıyoruz. Fatih Sultan Mehmet Han'ın yaptırdığı Kilitbahir Kalesi gezisi. Ardından savaş müzesi gezisi. Mecidiye tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı ve tabyalarının gezilmesi. Alçıtepe Çanakkale savaşları galerisi gezisi. Sargı yeri şehitliği ziyareti sonrası Çanakkale Şehitler Abidesi Ziyareti. Ezineli Yahya Çavuş şehitliği, Seddülbahir Kalesi ve Şehitler anıtı ziyaretleri. Arı Burnu, Anzak Koyu anıtları gezisi. Kabatepe Milli Parkı tanıtma merkezi ile müzenin ve “Yurtta Barış, Cihanda Barış” anıtının gezilmesi. Hediyelik eşya alış-verişi sonrası Conkbayırı bölgesine geçiş. Conkbayırı, Kanlısırt kitabesi, Kemalyeri ve 57. Alay şehitliği ziyaretleri. Atatürk'ün savaşı yönettiği yerin gezilmesi. Mehmetçik Parkı Anıtı gezisi sonrası feribotla Çanakkale'ye geçiş. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale'deki otelimizde. 
 
4.Gün/Çanakkale>Bursa>Gaziantep : Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra Çanakkale Şehir Merkezi, Çimenlik Kale ve Nusret Mayın Gemisi’nin gezilmesi. Aynalı çarşı gezisinden sonra Bandırma üzeri Bursa’ya hareket. Bursa'ya varış, Ulu Camii ve Yeşil Türbe ziyaretleri. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Bursa'dan çıkış ve gece yolculuğu ile Gaziantep'e hareket.
(Ertesi Gün) sabah saatlerinde Gaziantep'e varış ve turumuzun sonu.
 
* Turumuzdaki ilk gece otobüste gece yolculuğu şeklinde geçmektedir. Otel konaklaması 2 gecedir.
Lüks otobüs ile ulaşım ve otobüste yapılacak olan tüm ikramlar
1 gece Edirne'de 5* ve 1 gece Çanakkale'de 4* otelde konaklama
Otelde 2 sabah kahvaltısı ve Edirne ile Çanakkale'de 2 akşam yemeği
Seyahat sigortası
Feribot ile Çanakkale Boğazı geçiş ücreti
Rehberlik hizmetleri
Programda belirtilen otel isimleri aynı kalitede olmak koşuluyla değişebilir. Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde (içerik aynı kalmak şartıyla) programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, hırka ya da kazak, rahat kıyafetler, otobüste kullanmak üzere küçük yastık ve ayrıca fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız!
Çocuk indirimleri ebeveynleri ile aynı odada kalan 1 çocuk için geçerlidir. Yeterli çoğunluk sağlanamaması durumunda önceden haber vermek kaydıyla acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir.
İlk kahvaltı ile ilk ve son gün akşam yemeği. Ve öğle yemekleri
Otelde alınacak her türlü ekstralar
Müze-ören yeri girişleri