Gaziantep'ten Güney Doğu Anadolu Turu

  • Güney Doğu Anadolu Turu 4 gece 5 gün
  • Ulaşım : Otobüs
  • Tur Programı
  • Dahil Olan Hizmetler
  • Dahil Olmayan Hizmetler
  • Önemli Bilgiler
GAZİANTEP'TEN GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU PROGRAMI
 
G.antep-Halfeti-Nemrut-Ş.urfa-Harran-Mardin-Midyat-Hasankeyf-Diyarbakır
 
1.GÜN : Sabah saat 11:00'de acentamızda buluşma. (sabah saatlerinde uçakla Gaziantep'e gelecek konuklarımız havaalanında karşılanacaktır) Gezimiz panoramik şehir turu ile başlıyor. Antep Kalesi, Zeugma eserlerinin ve Mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi, tarihi çarşılar, yemenici, baharatçı, kilimci, gümüşçü çarşıları, Elmacı Pazarı, tarihi Tahmis Kahvesi, meşhur sedef atölyeleri gezileri ardından Gaziantep’teki 5*’lı otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.
 
2.GÜN : Otelimizde alacağımız açıkbüfe kahvaltı sonrası hareket. Mozaik Müzesinde gördüğümüz mozaiklerin çıkarıldığı Zeugma Antik Kenti gezisi. Daha sonra, Birecik Baraj Gölü, Birecik, kelaynak kuşları koruma alanı, Halfeti tekne turu, Kral Kızı Mağarası, Nergis Kuyusu, Rumkale, Savaşan Köyü gezileri sonrası tekrar tekne ile Halfeti’ye dönüş. Urfa’ya hareket. Balıklıgöl, Halil’ül Rahman ve Rıdvaniye Camileri, İbrahim Peygamber Makamı, Urfa Çarşısı, Gümrükhanı, Sipahiler Çarşısı ve Bakırcılar Çarşısı gezileri sonrası Urfa’daki 5*’lı otelimize varış. Akşam yemeği Urfa’ya özgü Sıra Gecesinde (Ekstra).
 
3.GÜN : Sabah otelde alınan açıkbüfe kahvaltı sonrası Harran'a hareket. İlk İslam Üniversitesi kalıntıları, Konik yapılı Harran evleri, Harran Ulucami gezileri sonrası Atatürk Barajı’nı geziyoruz. Ardından Adıyaman’a varış. Bizi bekleyen minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkış. Nemrut Dağı, Kommagene kalıntıları, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı, Batı ve Doğu Terasları, gün batımı seyri sonrası konaklama ve akşam yemeği Adıyaman’daki 4*’lı otelimizde.
 
4.GÜN : Otelimizde alacağımız açıkbüfe kahvaltının ardından panoramik Adıyaman şehir turu. Sonrasında Mardin’e hareket. Mardin'e varış. Mardin Evleri , Ulucami, eski Postane Binası, Sipahi Çarşısı, Mardin şehir turu, Deyr-ul Zaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi ve Zinciriye Medresesi gezileri. Alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’deki 4*’lı otelimizde.
 
5.GÜN : Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Midyat’a hareket. Midyat turu; Eski Süryani evleri, Devlet Konukevi gezileri ardından Gümüş Telkari dükkanlarında alışveriş için serbest zaman. Hasankeyf’e varıyoruz. Artuklu Köprüsü, Peri Mağaraları, Büyük Saray, Küçük Saray, Ulu Cami, El Rızk Cami, Süleymaniye Külliyesi, Yolgeçen Hanı, Zeynel Bey Kümbeti ve Dicle Nehri köprüsü gezileri. Tarihi Hasankeyf caddesinde serbest zaman. Batman’dan geçerken petrol kuyularını ve Raman Dağlarını görüyoruz. Daha sonra Diyarbakır’a varış. Diyarbakır şehir turu; Diyarbakır Surları, Keçi Burcu, Ulu Cami (Mor Thomas Kilisesi), Cahit Sıtkı Tarancı Evi gezileri ardından Diyarbakır Havaalanı’na hareket. 20.30 Havaalanına varış. Diyarbakır Havaalanından uçacak misafirlerimize burada veda ediyor ve Gaziantep’e geri dönüyoruz. Gaziantep'e varış ve turumuzun sonu.
Araçla yapılacak tüm transferler
Araç içi ikramlar
Zorunlu seyahat sigortası
4 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama
Otellerde alınacak olan 4 sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği
Halfeti'de yapılacak olan tekne turu
Nemrut Dağı'na minibüsle çıkış ücreti
Rehberlik hizmetleri
Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde (içerik aynı kalmak şartıyla) programda değişiklik yapabilir. Son kayıt tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumunda acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir.
Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, hırka ya da kazak, rahat kıyafetler, otobüste kullanmak üzere küçük yastık ve ayrıca fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız!
Çocuk ücretlendirmeleri ebeveynleri ile aynı odada kalacak 1 çocuk için geçerlidir.
Öğle yemekleri
Otel ve yemek ekstraları
Müze-ören yeri girişleri (Müze kart almanız tavsiye edilir)
Akşam yemekli sıra gecesi programı (50 TL)
Uçak biletleri ve kişisel harcamalar