HİNDİSTAN TURU

 • BÜYÜLÜ HİNDİSTAN TURU
 • Tur Başlangıç Tarihi : 20.1.2020 Pazartesi
 • Ulaşım : Uçak
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler

BÜYÜLÜ HİNDİSTAN TURU

5 GECE 7 GÜN

1.GÜN / İSTANBUL AİRPORT – DOHA

İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Katar Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 17.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Katar Havayolları’nın QR 244 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.40’da Doha’ya uçuyoruz. Saat 23.50’de Doha’ya varıyoruz.

2.GÜN / DOHA- DELHİ         

Yerel saat ile Saat 02.25’te Katar Havayollarının QR 570 sefer sayılı uçuşu ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08.40’ta Delhi’ye varıyoruz.

Sabah Delhi Uluslararası Havaalanına varış ve şirket yetkilimiz tarafından karşılanma; ardından kahvaltı için otele transfer. Kahvaltı sonrasında Delhi şehir turu için aracımızla otelden ayrılacağız. İlk göreceğimiz yer, Qutub-ud-Din Aibek tarafından 1199 yılında yaptırılmış olan 73mt. Yüksekliğinde ki Qutab Minaresi; kırmızı kum taşından yapılmış olan minare içinde bir iskelet yapı olmadan kendi kendine ayakta durabilen dünyanın en yüksek tuğladan yapılma kulesi.  UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır.

Daha sonra göreceğimiz yer ise Taj Mahal’e ilham kaynağı olan Hindistan’daki ilk Moğol mimari eseri olan Hümayun Şah Türbesi.  Çevresi 55 mt uzunluğunda kırmızı kumtaşından yapılma duvarlar ile çevrili türbenin bahçesindeki geometrik havuzlar, kanallar klima görevi üstlensin diye tasarlamıştır. Yapı 1993 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmıştır.

Gezimizin devamında 1648 yılında Moğol imparatoru Şah Cihan tarafından yaptırılmış olan diğer bir kırmızı kum taşı yapı olan ve. Şah Cihan’ın gücünü ve zerafetini sembolize eder.

Hindistan’ın en büyük Camisi Jama Masjid’i ziyaret edeceğiz. Daha sonra eski şehrin en renkli pazarı ve ticaret merkezidir olan Chandni Chowk’u 3 tekerlekli bir bisiklet olan rikşalarla gezi sizleri bekliyor.

Bugünkü Delhi şehir turumuzda ziyaret edeceğimiz yerlerden sonuncusu Hindistan’ın ulusal babası olan,1948‘de Nathuram Godse tarafından öldürülen MAHATMA GANDHI’nin anıtsal mezarının bulunduğu Raj Ghat parkı. Her Cuma burada anıtsal bir tören yapılmaktadır. Hindistan’ın ilk başbakanı olan Jawahar Lal Nehru’nun mezarı da anıt mezarıda aynı parkta bulunmaktar.

Gezimizin devamında 1920 yılında İngilizler tarafından işgal edilen hükümet binalarını, yeşil bahçeleri ve büyük geniş bulvarı, India Gate yani Hindistan Kapısı nı görerek otelimize transfer olacağız.

Konaklama: Delhi / Golden Tulip and Suites, Gurgaon 4* Hotel

 

3.GÜN/ DELHİ – AGRA – TAÇ MAHAL

Kahvaltı sonrası yaklaşık 4 saatlik yolculuktan sonra Agra’ya varış ve dünyanın yedi harikasından biri olan Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki Taj Mahal gezimizle bugünkü turumuza başlıyoruz. Daha sonra Hindistan’da bulunan bir başka Unesco Dünya Kültür Mirası olan Agra Kalesini göreceğiz. 11.yy’dan beri ayakta duran muhteşem yapı önceleri askeri amaçlı olarak kullanılmışsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Agra Kalesi gezimizden sonra otele dönüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Note – Taj Mahal Cuma günleri kapalıdır.

Ekstra Tur  Taj Show | 60 EUR 

Konaklama: Agra / Howard The Fern 4* Hotel

 

4.GÜN/ AGRA – FATEHPUR SIKRI – JAIPUR 

Sabah kahvaltı sonrası Jaipur’a gitmek üzere yola çıkacağız. Yol üzerinde Agra’ya 40km uzaklıktaki Fathepur Sikri’yi geziyoruz.

Fatehpur Sikri – Moğol İmparatorluğu hükümdarlarından Akbar Şah tarafından 1569 da inşa edişmiş, susuzluk nedeni ile tamamlanması 12 yıl sürmüş olan ve kırmızı şehir olarak bilinen Hindistan’daki en iyi korunmuş Moğol yapılarından biridir. Bu ıssız kentin ihtişamı kelimelerle tarif edilemez. Akbar Şah Chittor ve Ranthambore zaferlerinden sonra Şeyh Salim Chishti’nin kendisine üç erkek çocuk sahibi olacağı kehanetinde bulununca başkenti buraya taşımış. Gezimiden sonra Jaipur’a devam edeceğiz

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Jaipur / Royal Orchid Central 4* Hotel

 

5.GÜN/ JAIPUR 

     Otelde kahvaltı

•           Tam gün Jaipur şehir turu

•           Amber Kalesine Fil / Jeep ile çıkış.

•           Akşam yemeği ve konaklama otelde

Otelimizdeki kahvaltı sonrası Jaipur’a 11 km uzaklıktaki Amber Kalesi ziyareti için yola çıkıyoruz. Kaleye fillerle çıkıyoruz. İç kısmında Kraliyet salonları; fildişi aynalar, zarif duvar resimleri ve cam işçilikleri ile donatılmıştır.  Kına ile el ve ayak boyaması yaptırabilirsiniz.

Öğleden sonra Şehir Sarayı Müzesi’nde geleneksel Rajasthan ve Moğol sanatından örneklerini göreceğiz. Müzede kraliyet kıyafetleri, halılar, eski silahlar, mahkeme ve savaş sahnelerinin tasvir edildiği minyatürler ve porselenler görülebilir. Şehrin kurucusu SawaiJai Singh ve kentin en görkemli mimarisi, sanat ve zanaat yapısı hakkında bilgiler verir. Kraliyet ailesi hala sarayda yaşamaktadır.

Kral ailesindeki kadınların ve haremdekilerin şehrin ana caddesini gözleyebilmeleri için yapılmış olan pembe renkteki Hawa Mahal (Rüzgâr Sarayı) göreceğiz (dışardan)

SawaiJai Singh tarafından yaptırılmış olan Hindistan’daki 5 gözlem evinden en meşhur olanı MS  1728’da inşa edilmiş Jantar Mantar (gözlemevi) City Palace’ın karşısında yer alır. Kralın astronomi ve numeroloji tutkusundan taştan yontulmuş astronomik aletlerden oluşturmuş olduğu koleksiyonu günümüze kadar kendini korumuştur.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Jaipur / Royal Orchid Central 4* Hotel          

•           Akşam yemeği yemeği ve geceleme otelde6.GÜN/ JAIPUR – DELHİ 

•           Otelde kahvaltı

•           Serbest zaman

•           Delhi’ye varış otele transfer

Kahvaltıdan sonra Delhi’ye gitmek üzere yola çıkacağız.  Delhi’ye varış otele transfer.

Akşamüzeri Hintli bir ailenin evini ziyaret edeceğiz.

Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Konaklama: Delhi / Golden Tulip and Suites, Gurgaon 4* Hotel

Bir başka  GAZİTUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle...

 

NOTLAR:

 

 • REHBER, TUR PROGRAMI AYNI KALMAK ŞARTIYLA ,GÜZERGAH DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.
 • ODADA TEK KALINACAĞI TAKDİRDE ODA  FİYAT FARKI UYGULANACAKTIR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul Kalkışlı Uçak Biletleri
 • 1 Gece Delhi Konaklama
 • 1 Gece Jaipur Konaklama
 • 2 Gece Agra Konaklama
 • Tüm Transferler ve Şehir Gezileri
 • Tüm Gezilerde Rehberlik
 • Müze, Saray ve Ören Yer Giriş ücretleri
 • Her gün İçin Kişi Başı 2 şişe su
 • Vergiler

Fiyatlar

2020-01-20 Çıkışlı Fiyatlar