İspanya- Endülüs Turu

 • İSPANYA-ENDÜLÜS TURU 3gece 4gün
 • Tur Başlangıç Tarihi : 14.3.2019 Perşembe
 • Ulaşım : Uçak
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler

İSPANYA ENDÜLÜS TURU

3 GECE-4 GÜN

1.GÜN /SİVAS-İSTANBUL-MALAGA, GRANADA

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı’nda 12.30 da buluşuyoruz. Gümrük ve Pasaport işlemlerimizin ardından TK1303 Sefer sayılı THY uçağı ile saat 14.10’da Atatürk Havalimanından hareket ediyoruz.Yerel saat 16.50’de Malaga Costa del Sol Havalimanına iniyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra alanda bizi karşılayacak olan yerel rehberimiz ile buluşup otobüsümüze gidiyoruz.1 saat 50 dk mesafede bulunan Granada’ya hareket ediyoruz. Direkt otelimize gidiyoruz Check –in işlemleri sonrasında geceleme yapıyoruz.(Akşam yemeği yol durumuna duruma göre Malaga’da yenebilir)

Konaklama Abades Nevada Palace 4* Otel http://www.abadeshoteles.com/EN/abades-nevada-palace.htm

2.GÜN / GRANADA

Granada'da eşsiz bir doğanın ve kuş cıvıltılarının sesleri arasında bir Endülüs sabahına uyanırken açık büfe kahvaltımızı alıyoruz. Granada, en başta Alhambra Sarayları olmak üzere, iberyarımadası'nda Endülüs Islâm varlığının en derin anıtsal yapıtlarıyla öne çıkmaktadır. Müslüman döneminden Albayzin semtinin beyaz badanalı sokaklarında yankılanan flamenko ile geçmişe müzikal bir yolculuk yapacak, kentin arka planında tablo gibi duran Sierra Nevada ve Alpujarras dağlarının eteklerindeki doğal konumu ile Endülüs medeniyetin bu son şehrinin cazibesini ruhunuzda hissedeceğiniz gezide: Alhambra Sarayları, Yusufiye Medresesi, Mezquita Mayor Camii, pitoresk Darro Vadisi ve Harat El-Kasaba tepesi, Alfahharin Semti, Medine bölgesi, Funduq Cedid hanı gibi anıtsal noktaları dolaştıktan sonra serbest zaman ve konaklama için otele geçiş yapıyoruz.Akşam Yemeği için rehberimizin önerisi olan restaurantta toplu rezervasyon yapabiliriz.

Konaklama Abades Nevada Palace 4* Otel http://www.abadeshoteles.com/EN/abades-nevada-palace.htm

3.GÜN/ MALAGA – CORDOBA-ENDÜLÜS BEYAZ KÖYLERİ

Sabah kahvaltı ardından Cordoba’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Endülüs Beyaz Köylerini geziyoruz. Las Alpujarras, Sierra de Grazalema ve Sierra Nevada dağlık bölgelerinde bulunan Endülüs dağ köyü, kasaba ve şehirleridir. Bazı köylere ulaşım zor olduğundan turistik olarak çok bilinmiyor. Bu bölgeye beyaz köyler isminin verilmiş olmasının sebebi ise, evlerin beyaz renkte olmasıdır. Beyaz Köyler olarak bilinen yerleşimlerin listesi Gezintisi sonrası Cordoba’ya hareket ediyoruz. Cordoba, eski adıyla 'Medinetu Kurtuba' şehrine gidiyoruz.

Cordoba, Romalılar tarafından Via Augusta yolu üzerinde Guadalquivir Nehri'nin kıyısında stratejik olarak kurulmuş, zeytinyağı, şarap, buğday gibi ürünleri Eski Roma'ya götürmek için kullanılan büyük bir liman kenti olarak kullanılmıştır. Romalılar nehri geçmek için “El Puente Romano” olarak adlandırılan kudretli köprüyü kurdular. Ancak Cordoba'nın en büyük ihtişamı, 711 yılında Müslümanların bu coğrafyada kurduğu bilgi medeniyetinin başkenti haline geldiği zamandır, bu dönemde tüm İslam coğrafyasının en büyük dinsel yapıtı Kurtuba Cami El-Kebir Emeviye inşa edilmiş ve göz kamaştırıcı çağının çok ötesinde bir metropol olmuştu. Islâm tarihinin 711-1236 tarihleri arası önemli anlarına tanıklık edeceğimiz Cordoba gezimizde; Kurtuba Camii El-Kebir, Azahar Sokağı, Kadim Medinetu Kurtuba sokaklari, Ibn Rüşd üniversite ve camii, Roger Garaudy Andaluz

Evi, Musevi Mahallesi, Musa ibn Meymun, Muhammed el Gafaqi, Ibn Rüşd, II. Hakem, Ibn Hazm prenses Vallade ve Ibn Zeydun gibi görkemli bir çağın hatıralarıyla dolu bu şehirde yaşamış tarihi personajlari da tanıyacağımız gezi ardından konaklama için Malaga’ya hareket ediyoruz. Şehri, güney İspanya'da, Picasso'nun doğduğu yer olan ve Costa del Sol'a açılan Avrupa'nın en iyi iklimlerinden birine sahip tatil beldeleri, ince kumlu plajları, masmavi koyları, beyaz Endülüs kasabaları, köklü tarihi, kültür, gastronomi ve eğlence merkezleriyle kentin Mağribi, Rönesans ve Modernist kültürel simge yapılarının eklektik karışımı kent metropolü ile dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Konaklama Malaga’daki için otelimize gidiyoruz.Akşam Yemeği için rehberimizin önerisi olan restaurantta toplu rezervasyon yapabiliriz.

Konaklama Malaga Hotel Rincon del Sol 4 * https://www.hotelrinconsol.es/en/

4.GÜN/ MALAGA , COSTA DEL SOL HAVAALANI

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Belirlenen saatte çıkışımızı yapıp Gibralfaro tepesi, liman, eski kent panoramik görünümü ardından uçuş için 16:00 ‘da Malaga Havaalanı’na geçiyoruz TK 1304 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:45‘de uçuşumuzu gerçekleştirip yerel saat ile 00:05 te Atatürk Havalimanında olacağız.

Bir başka GAZİTUR organizasyonunda buluşmak üzere...

NOTLAR:
 • REHBER, TUR PROGRAMI AYNI KALMAK ŞARTIYLA ,GÜZERGAH DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.
 • ODADA TEK KALINACAĞI TAKDİRDE ODA  FİYAT FARKI UYGULANACAKTIR.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY ile İstanbul – Malaga - İstanbul Uçak Bileti
 • 3 Gece Konaklama
 • Otelde Alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Günlük Ekstra Turlar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Müze ören Yeri Girişleri
 • Al hamra Sarayları Kişi Başı 50 EURO
 • Kurtuba Camii 30 EURO
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
   

Fiyatlar

2019-03-14 Çıkışlı Fiyatlar