Bosna Hersek Turu

 • BOSNA HERSEK TURU
 • Her Hafta Cumartesi, Pazar Günü Çıkışlı
 • Ulaşım : Uçak
485 EUR başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler
1.GÜN: İSTANBUL / SARAYBOSNA
 
          Atatürk Havalimanı’nda Tour kontuarı önünde buluşulacaktır. Havayolu ile İstanbul’dan hareketten sonra Saraybosna’ya varış gerçekleşecektir. Havalimanı’nda Gazi Turizm rehberi tarafından karşılanma ve sonrasında Başçarşıya gidilecek. 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya  Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret edilecektir. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti yapılacaktır.
          Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camiisini ziyaret, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu ziyaret, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsü’nü görme, Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir, Fatih’in Bosna’ya girdiği tarihi Koza Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra akşam yemeği (Akşam yemeği meşhur Boşnak Kebabı - Çevapi Željo veya Tarik Hociç ( Eski Meşhur Galatasaraylı  Futbolcunun Restoranı ) ardından çay -  kahve keyfi ve serbest zaman bitiminde konaklama için otelimize varış gerçekleştirilecektir.
 
2.GÜNn: MOSTAR / POÇİTELİ / BLAGAY
          07:00 Kahvaltı, 08:00 Otelden hareket. Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket edileecektir. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2.5 saat sürecektir.Ilk molamızı  Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı’ dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görme ve Ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş daha sonra Neretva nehri kanarında kahve keyfi için mola veriyoruz . 
          Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan, tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret . Kuleye tırmanış ve kule başından Neretva nehrini seyretme, gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi Mostar Şehri’nde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsü’nü ziyaret;  Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camii’sinden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camii’ sini ziyaret, savaştan kalan şehitlikleri ziyaret; ve alışveriş  için serbest zaman , daha sonra Sarajevo şehrine dönmek için toplanma ve yola çıkış .Akşam yemeği için Jablanica (Yablanitza) Maksumiç Restoran’ da meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna’daki otelimize hareket ediyoruz.
 
3.GÜN - SARAYBOSNA / TRAVNIK 
          08:00 Kahvaltı, 09:00 Otelden hareket edilecek. Otelde yenilen sabah kahvaltısından sonra Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret, Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Voda’yı ziyaret ededceğiz. Öğle yemeği için mola veriyoruz. Mangal ziyafeti yapıyoruz. Lutfina Kahva’da kahve ve baklava ziyafeti yaptıktan sonra Sarajevo şehrine gitmek için yola çıkıyoruz. Akşam yemeğini  Aeroplan restorant veya Turkuaz Restoran’ da gezimizin son günü olması dolayısıyla bir Gala yemeği  yiyip konaklayacağımız otele geçiyoruz.
 
4 .GÜN - SARAYBOSNA / İSTANBUL          
          08:00 Kahvaltı, 09:00 Otelden hareket edilecektir. Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna turumuza başlıyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret, Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynağı) gezinti, Tarihi Rimski köprüyü ziyaret, ardından alışveriş  için Saraybosna’nın merkezi Başçarşı’ya  hareket. Öğle yemeğinde Saç Altı Boşnak Böreği yenilecektir.  Alışveriş için serbest zaman veilecektir. Thy Tarifeli uçağıyla İstanbul’a hareket ve İstanbul'a varış.
 
Bir başka GAZİTUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle...
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 •  Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 •  Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 •  4* otellerde iki kişilik odalarda konaklama
 •  Açık büfe sabah kahvaltıları
 • Öğle ve Akşam yemekleri ve 1er adet meşrubat
 • Tur boyunca kullanılacak lüx otobüs ve profesyonel şöförlük hizmeti
 • Gazi Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti
 •  Şehir vergileri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak ekstra içecekler ve yemeklerde alınacak ikinci meşrubat.

Fiyatlar