KARADENİZ YAYLA FESTİVALİ TURU 3GECE 4GÜN (22 AĞUSTOS))

  • BATUM-KARAGÖL-AYDER-ZİLKALE-POLOVİT-POKUT VE SULTAN MURAT YAYLALARI
  • Tur Başlangıç Tarihi : 22.8.2020 Cumartesi
  • Ulaşım : Otobüs
  • Tur Programı

BATUM DAHİL YAYLA  FESTİVALİ TURU

1.GÜN:TOKAT- BATUM: Sabah saat 06:00’da Hopa’ya varış.Saat 07:00’de Sarp sınır Kapısı’ndan Batum’a varış.. İşlemlerden sonra Batum’a giriyoruz. Rehber eşliğinde İlk ziyaretimizi Romalılardan kalan Asparos (Gonio) Kalesi’ne yapıyoruz. Sonra 112 hektarlık alanda kurulu Batum Botanik Bahçesi’ne geçiyoruz. İçerisinde1200 ü gül olmak üzere 5000 den fazla bitki bulunmaktadır. Bahçe ziyareti sonrası öğle yemeğimizi(ekstra) alıyoruz.Yemek sonrası şehir turumuzu  Rus Kilisesi, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli ile tamamlıyoruz. Sonra Rize Ayder Yaylası’na  geçiyoruz. Fırtına Deresi boyunca eşsiz doğa güzelliklerini izleyerek varacağınız Çamlıhemşin İlçesi’nde yer alan Ayder,  Gürgendibi ile yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen balı ve şifalı kaplıcasıyla bilinir. Konaklama , akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN : RİZE-Sabah kahvaltısından zil kale ve polovit şelalesi extra sonra Çamlıhemşin’de tarihi Osmanlı Köprüsü’nü gezi ve Fırtına Vadisi’nde fotoğraf çekimi için verilen molanın ardından ayder  yaylasına geçiyoruz.gelin tülü şelalesi ve serbest zamanın ardından küçük araçlarla pokut yaylasına çıkıyoruz.Yaylada gerçekleşecek gezinti ve serbest zamanın ardından konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN:otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rizeye hareket ediyoruz yol üzerinde bulunan rize tekstil firmasını ziyaret ediyoruz.verilen serbest zamanın ardından uzungöle hareket vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşan haldizen deresinin önünün kapatılmasıyla oluşulmuş  göle  ziyaretimizin ardından sultan murat yaylasına hareket ediyoruz.Orada verilen serbest zamanın ardından konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4.GÜN:Sabah alacağımız kahvaltıdan sonra Trabzon’da ilk  durağımız Bıçak Fabrikasını ziyaret ediyoruz.Orada tanıtım ve alışveriş için verilen serbest zaman ardından Vatan Çay Fabrikası'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuva (yeni sanat) tarzında Konstantin Kabayanis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Ardından Ayasofya Kilisesi ‘ne doğru gezimiz devam ediyor. Kommenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya hitaben yapılan bu mimari yapıyı ve fresklerini inceledikten sonra Giresun’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

5.GÜN: Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Ordu'ya hareket ediyoruz .Ordu'da Fındık Diyarı'na gidiyoruz. Sonrasında Teleferik ile (extra) Boztepe ye çıkıyoruz . Sonrasında Ters ev gezimizin ardından turumuzu tamamlayıp dönüş hazırlıklarımızı yapıyoruz.

                                 Bir başka GAZİTUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle…

 NOTLAR:

  • REHBER, TUR PROGRAMI AYNI KALMAK ŞARTIYLA ,GÜZERGAH DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.
  • ODADA TEK KALINACAĞI TAKDİRDE ODA  FİYAT FARKI UYGULANACAKTIR.
  • GEZİ ÜCRETİ İÇİN KAPORA VERİLMEDEN KESİN KAYIT YAPILMAMAKTADIR.

Fiyatlar

2020-08-22 Çıkışlı Fiyatlar