Kudüs Bağlantılı Umre

  • ARZIN KALBİNE YOLCULUK..[KUDÜS-MEKKE-MEDİNE]
  • Tur Fiyatları 8.6.2018 Cuma - 23.6.2018 Cumartesi arası geçerlidir.
  • Ulaşım : Uçak
1.600 USD başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
  • Tur Programı
  • Dahil Olan Hizmetler

KUDÜS BAĞLANTILI UMRE (ARZIN KALBİNE YOLCULUK..)

Cuma Namazı ve Kadir Gecesi Mescid-i Aksa’da

 

8 Haziran 2018 CUMA ---TÜRKİYE – YAFA/TEL AVİV – KUDÜS

Yolcularımızla  sivas İstanbul Atatürk Havalimanında buluşma. (İç hat ücretleri dahildir) Türk Hava Yolları’nın TK792 sefer sayılı uçağıyla saat 1:20’de Tel Aviv’e hareket. Pasaport işlemlerinin ardından bir Osmanlı kenti olan Yafa’da sabah namazı. Yafa’da Bahriye Cami ve II. Abdülhamid’in saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e geçiş. CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’da. Mescid-i Aksa avlusundaki Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra (Muallak Taşı)Burak Mescidi, Mervan Mescidi ve Kadim Aksa cami ziyaret. Otelimizde dinlenme. İftar. Teravih namazı Mescid-i Aksa’da.

9 Haziran 2018 CUMARTESİ --KUDÜS – BEYT LAHM – EL HALİL

Otelimizde sahur. Sabah namazı Mescid-I Aksa’da. Zeytindağı’ndan Kudüs’ün panoramic seyri. Zeytin dağındaSelman-ı Farisi ve kadın veliyelerden Rabiat’ül Adeviyye’nin makamlarını ziyaret. Öğle namazı Mescid-i Aksa'da. Namaz sonrası Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve  Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz.Ömer Mescidi’nin görülmesi. El Halil şehrine hareket. Yol üzerinde Halhul’da Hz.Yunus (as) makamını ziyaret.Beyt Lahm’de Hz.İsa’nın doğduğu mağaranın görülmesi. El Halil'de Haremi İbrahim caminde Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz. Yakub ve Hanımlarının kabirlerini ziyaret. Teravih namazı El Halil’de.

10 Haziran 2018 PAZAR -- KUDÜS

Otelimizde sahur. Sabah namazı Mescid-i Aksa’da.Hz.Davud’un (as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle  son akşam yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin görülmesi. Hz. İsa’nın son namazını kıldığı, kendi elleriyle diktiği 2 bin yıllık zeytin ağaçlarının görülmesi, Hz. Meryem’in kabrini ziyaret. Vakit namazları Mescid-i Aksa’da. İftar. MESCİD-İ AKSA’da KADİR GECESİNİN İHYA EDİLMESİ.

11 Haziran 2018 PAZARTESİ KUDÜS -- ERİHA – AMMAN

Sahur. Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Namaz sonrası Kudüs’ten ayrılış. Batı Şeria’nın önemli şehirlerinden 10 bin yıllık Eriha’ya hareket. Eriha’da Hz.Musa Makamını ziyaret ve Hz. İsa’nın 40 gün şeytanla imtihan edildiği mekanın görülmesi. Lut Kavminin helak olduğu ve dünyanın en çukur bölgesi (rakım -400 metre) Lut Gölü'nün görülmesi. İsrail-Ürdün sınırında işlemlerin tamamlanmasının ardından Amman’a hareket. Saat 15:30’da Amman’dan Medine’ye uçuş.

12 HAZİRAN 2018 SALI -- MEDİNE-Medine Hava Alanı’na iniyoruz. Araçlarla otelimize geçip biraz dinlendikten sonra Mescid-i Nebevi’ye giderek rehberlerimizle akşam namazını kılıyoruz. Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed(SAV)’in huzurunda selam veriyor ve emanet selamları arz ediyoruz. Otelde iftar ve konaklama. Ardından yatsı  namazını(teravihi) bekliyoruz.

13 HAZİRAN 2018-- ÇARŞAMBA: Sahur yemeğinden sonrasabah namazının ardından Yeşil kubbe önünde dua ediyoruz  ve yakın ziyaretlere başlıyoruz. Rehberlerimiz önce Mescid-i Nebevi tanıtımını yapıyor ve önemi üzerinde duruyorlar. Ardından Hz. Ebubekir Mescidi, Hz. Ömer Mescidi, Hz. Ali Mescidi ve Bulut Mescidi ziyaretlerini yapıyoruz. Ziyaretin devamında Cennet-ül Baki Mezarlığı’na gidiyoruz. On bin sahabenin yattığı rivayet edilen bu kabristanlıkta Hz.Fatıma,  peygamberimizin hanımları, Hz. Osman ve süt kardeşinin(Şeyma) kabrini ziyaret ediyoruz ve Fatihalar gönderiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

14 HAZİRAN 2018-- PERŞEMBE: Serbest ibadet ediyoruz.

15 HAZİRAN 2018 --CUMA: Bayram namazından sonrasevgili peygamberimizi ziyaret ediyoruz.

Mescid-i Nebevi’de Cuma Namazı. Namaz sonrasında ihramlarımızı kuşanıp Mekke’ye  gitmek için yola çıkıyoruz. Mikat mahallinde ihram namazı kılıp umreye niyet ediyoruz. Otele yerleşme ve topluca umre yapmak için hocalarımız  eşliğinde Kabe’ye kavuşuyoruz. Umre sonrası otele dönüş.

16 HAZİRAN 2018-- CUMARTESİ  : Serbest ibadet yapıyoruz .

17 HAZİRAN 2018-- PAZAR : Sabah namazından sonra kahvaltıyı yapıyor ve serbest ibadet ediyoruz.

 18 HAZIRAN 2018-- PAZARTESI : Sabah namazından sonra kahvaltıyı yapıyor ve uzak geziler için otelin lobisinde buluşuyoruz . Lüks araçlarımızla Uhud Dağı ve Savaş Meydanı, Şehitlik, İki Kıbleli Mescid, Yedi Mescidler, Kuba Mescidi(Burada kılınan iki rekat namaz bir umreye bedeldir), Ambariye Mescidi ve Osmanlı Tren Garı’nı ziyaret ediyoruz.

19HAZIRAN 2018-- SALI : Serbest  ibadet  yapıyoruz. Yakın çevre gezisi yapıyoruz.

20 HAZİRAN 2018- -ÇARŞAMBA-Serbest  ibadet yapıyoruz.

21 HAZIRAN 2018-- PERŞEMBE : Sabah namazından sonra kahvaltıyı yapıyor ve serbest ibadet ediyoruz. Akşam yemeğinden sonra  Veda  Tavafı yapıyoruz. Yatsı namazından sonra  Hava Alanına geçiyoruz.  Akşam yemeğinden sonra  Veda  Tavafı yapıyoruz. Yatsı namazından sonra  Hava Alanına geçiyoruz.

22 HAZİRAN 2018 CUMA:Serbest  ibadet yapıyoruz. Cuma namazını Kabe’de kılıyoruz.

23 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ:Serbest ibadetten sonra  Veda  Tavafı yapıyoruz. Yatsı namazından sonra  Cidde Hava Alanı’ndan dönüş yoluna başlıyoruz.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- THY ile Türkiye-Tel Aviv/Cidde-Türkiye,  (iç hat bağlantıları ücrete dahildir)

Nasair ile Amman-Medine uçak biletleri

- 3 gece 4 yıldızlı otellerde konaklama  (National veya Seven Arches)

- Açık büfe iftar ve sahur

- Vize ve harçlar

- Anılan tüm geziler

- Türkçe rehberlik hizmeti

- Kudüs özel gezi kitabı

- Müze girişleri ve

 -Medine ve mekke programı