Kudüs Turu

  • İSTANBUL ÇIKIŞLI 3 GECE 4 GÜN KUDÜS TURU
  • Tur Fiyatları 22.6.2018 Cuma - 25.6.2018 Pazartesi arası geçerlidir.
  • Ulaşım : Uçak
670 EUR başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
  • Tur Programı
  • Dahil Olan Hizmetler
  • Dahil Olmayan Hizmetler

 

 

KUDÜS - MESCİD-İ AKSA TURU
3 GECE 4 GÜN PEGASUS HY İLE 5 YILDIZ OTEL KONAKLAMALI

 KUDÜS - YAFA - TEL AVİV - FİLİSTİN

1.Gün - İSTANBUL / TEL AVİV-YAFA / KUDÜS

   İstanbul Sabiha Gökçen  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları Kontuarı önünde 05.10’da buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 07.20’da Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 09.15'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönmü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra isteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün - KUDÜS

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra isteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü, Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesi, Mescid-i Aksa’da Cuma namazının kılınmasının ardından, Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi, Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yıkılmasının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

3.Gün - EL HALİL / BEYTLAHM / ERİHA / ÖLÜDENİZ ( Lut Gölü )

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Halhul kasabasında  Hz.Yunus Aleyhisselam’ın Makamını ziyaret sonrası ve Hz.İsa’nun doğduğu şehir olan  Betlehem şehrine geçiş .Burada Nativity(Doğuş) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret  ve sonrası Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan ,Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünü ziyaretimiz sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği ayartma dağının görülmesinden sonra, Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eriha şehrine veda ediyor ve 8 km mesafede bulunan Hz.Musa kabrine  ve külliyesine geçiyoruz. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize transfer sonrası akşam yemeği ve konaklama. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

                                                                                                            
4.Gün - KUDÜS / TEL AVİV / İSTANBUL 

İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Sonrasında sabah kahvaltımız otelimizde. Odaların boşaltılmasından sonra rehberimizin belirleyeciği saatte buluşma ve Hz.Meryemin defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti. Hz. İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesi (milletler kilisesi). Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 15:40 ‘da İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu..

BAŞKA BİR TURDA BİRLİKTE OLMAK DİLEĞİYLE. BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..

FİYATLARIMIZA DAHİL HİZMETLER

 PEGASUS HAVA YOLLARI ile Istanbul / Telaviv/ Istanbul Uçak biletleri

*Commodore 4* otelde 3 gece 4 gün yarım pansiyon bazında konaklamalar

*Tüm transferler

*Turkce rehberlik hizmetleri

*Havalimanında özel asistan ile karşılama

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İsrail grup vize ücreti(25$)

*Öğle yemekleri

*Yemeklerde alınacak içecekler

*Otelde yapılan şahsi harcamalar

*Programda belirtilmeyen hizmetler