Kuzey Ege Turu (BAYANLARA ÖZEL)

 • KUZEY EGE TURU 6 Gece 7 Gün
 • Tur Fiyatları 2.7.2018 Pazartesi - 8.7.2018 Pazar arası geçerlidir.
 • Ulaşım : Otobüs
1.300,00 TL başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler

KUZEY EGE TURU (BAYANLARA ÖZEL)

1.GÜN Daha önceden belirttiğimiz toplanma bölgesinde buluşarak Çanakkale’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardındanÇanakkale’ye varıyoruz. Burada alacağımız sabah kahvaltısının ardından Ecebat’tan  şehitliğe doğu yol alıyoruz.1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşı’nın izlerini görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız, yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına  yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırı’na çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovası’nı görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Gezimizin ardından konaklama için otelimize geçiyoruz. Konaklama Çanakkale’de.

2. GÜN Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. Ada’da Rüzgâr Değirmenlerini (Panoramik), Ayazma Plajını, Mermer Burnunu görüp, Ceneviz Kalesini (Panoramik) fotoğrafladıktan sonra Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restoranlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Arzu eden konuklarımız,serbest zamanı Ayazma Plajı’nda denize girerek ve güneşlenerek değerlendirebilirler.Serbest zaman sonrası Behramkale ve Altınoluk gezilerimizle devam ediyoruz.Sonrasında  Küçükkuyu Adatepe Köyü’ne hareket ediyoruz Köyde serbest zaman sonrası Zeus ile Hera’nın aşkına da şahit  olunan Zeus tapınağını, ardından dünyada oksijen oranın en yüksek olduğu ikinci yer olan Yeşilyurt Köyü’ne hareket ediyoruz. Köyde serbest zaman ve fotoğraf molası veriyoruz. Yeşilyurt Köyü, mitolojide “İlk Güzellik Kraliçesi Yarışması”nın yapıldığı dağ olarak geçer. Yunan mitolojisinde Tanrıçalar Hera, Afrodit ve Athena’nın katıldıkları güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak adı geçen İda Dağı, günümüzde Kaz Dağı olarak bilinmektedir.Gezimizin ardından  otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.- 4.GÜN Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. Cunda (Alibey) Adası’na ulaşıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesinin yanından geçerek, Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda geziyoruz. Ardından muhteşem mavilikleri ve manzaraları görebileceğimiz Tekne Turumuza çıkıyoruz. Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koylarını görüp uygun olan koylarda yüzme molaları veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, Tekne turumuz esnasında körfezin güzel koyları arasında yörenin meşhur balığı papalina - sardalye (sınırsız) ve salatadan oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Tekne turumuzun ardından göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adası’nın da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜNSabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından, Antik Dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama’ya ulaşıyoruz. Şehir içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Bergama Ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Akrapol’e çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sırasında göreceğimiz yerler; Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı olacak. Ardından, Bergama şehir merkezinde Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan Kızıl Avluyu görmeye gidiyoruz. Bu güzel Bergama programının ardından bu sefer yolumuz bizleri, Foça’ya götürüyor , Foça da muhteşem deniz sefası  ile vakit geçirme .Akşam yemeği ve konaklama Foça’da.

6.GÜN – 7.GÜN

Son iki gün deniz sefası ve İzmir Foça’da konaklama. Gezimiz sonrası dönüş için yola çıkıyoruz.

Bir başka Gazitur organizasyonunda buluşmak dileğiyle…

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ulaşım + Araç içi ikram
 • Konaklama
 • Seyahat Sigortası 1618 Sayılı kanun gereği
 • Sabah kahvaltı ve  Akşam yemekleri
 • Rehberlik hizmeti 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Müze-ören yeri girişleri 
 • Ücrete dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler

Fiyatlar

2018-07-02- 2018-07-08 Arası Geçerli Fiyatlar