Kuzey Ege Turu (BAYANLARA ÖZEL)

 • KUZEY EGE TURU 6 Gece 7 Gün
 • Tur Başlangıç Tarihi : 30.6.2018 Cumartesi
 • Ulaşım : Otobüs
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler

BAYANLARA ÖZEL

6 GECE 7 GÜN KUZEY EGE TURU

 

1.GÜN:Akşam saat:20.00’de hareket araç ikramı siz değerli misafirlerimizle eğlenceli müzik eşliğinde yolculuğumuz devam ediyor. Sabah saat:07.00’de Şile’ye varış kahvaltı alıyoruz, Kahvaltı sonrası rehber eşliğinde gezimize başlıyoruz. Şile, doğal ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan, şirin bir balıkçı kasabasıdır. Seyir terasında Şile tarihi konusunda gerekli bilgileri alıp, Ağlayan Kaya, Şile Feneri, Şişe Kalesini fotoğraflıyoruz. Şile şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ağva'ya doğru hareket ediyoruz. Ağva’da harika bir nehir kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Ağva'da ilk olarak Göksu deresi üzerinde bulunan mekanları fotoğraflayacağımız Tekne turu Gezimize başlıyoruz. Daha sonra iki dere ve Karadeniz'in oluşturduğu üçgen arasına kurulmuş olan Ağva Merkez’e geçiyoruz. Ağva'da vereceğimiz serbest zaman sonrasında otele dönüş akşam yemeği otelde.

2.GÜN:Sabah otelden alacağımız kahvaltı sonrası çıkış İstanbul’a hareket  rehber eşliğinde İstanbul gezimize başlıyoruz.Önce   fetih ruhunu tam yaşamak için, Ayasofya, (Öğle yemeği) Ekstra yemek sonrası gezimiz kaldığımız yerden devam ediyoruz yerebatan sarnıcı ,Topkapı sarayı ,fetih 143 panorama Sonrası  Sultan Ahmet Camii‘ ziyaret sonrası otele dönüş akşam yemeği otelde.

3.GÜN:Otelden alacağımız Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış  ilk olarak Tekne turu gezimiz, Mısır çarşısı alışveriş serbest zaman, Eyup sultan ziyareti   sonrası otelimize,2 saatlik yolculuk sonrası otele varış Silivri Eser Dıamond otel hareket Akşam yemeği otelde.

4.GÜN:Otelden alacağımız Sabah kahvaltı ve otelden Çanakkale’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardındanÇanakkale’ye varıyoruz. Ecebat’tan  şehitliğe doğu yol alıyoruz.1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşı’nın izlerini görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız, yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünde (öğle yemeği) Ekstra, Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına  yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırı’na çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovası’nı görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Gezimizin ardından konaklama için otelimize geçiyoruz. Konaklama Çanakkale’de.

5.GÜN:Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. Ada’da Rüzgâr Değirmenlerini (Panoramik), Ayazma Plajını, Mermer Burnunu görüp, Ceneviz Kalesini (Panoramik) fotoğrafladıktan sonra Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restoranlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Arzu eden konuklarımız, serbest zamanı Ayazma Plajı’nda denize girerek ve güneşlenerek değerlendirebilirler.Serbest zaman sonrası

6.GÜN:Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında Behramkale ve Altınoluk’a devam ediyoruz. Sonrasında  Küçükkuyu Adatepe Köyü’ne hareket ediyoruz Köyde serbest zaman sonrası Zeus ile Hera’nın aşkına da şahit  olunan Zeus tapınağını, ardından dünyada oksijen oranın en yüksek olduğu ikinci yer olan Yeşilyurt Köyü’ne hareket ediyoruz. Köyde serbest zaman ve fotoğraf molası veriyoruz. Yeşilyurt Köyü, mitolojide “İlk Güzellik Kraliçesi Yarışması”nın yapıldığı dağ olarak geçer. Yunan mitolojisinde Tanrıçalar Hera, Afrodit ve Athena’nın katıldıkları güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak adı geçen İda Dağı, günümüzde Kaz Dağı olarak bilinmektedir.Gezimizin ardından  otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN:Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. Cunda (Alibey) Adası’na ulaşıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesinin yanından geçerek, Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda geziyoruz. Ardından muhteşem mavilikleri ve manzaraları görebileceğimiz zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adası’nın da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Serbest zaman Sonrasında böylece gezimiz tamamlamış olup dönüş yolculuğumuz başlıyor, Siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.

                        Bir başka Gazi tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle…

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ulaşım + Araç içi ikram
 • Konaklama
 • Seyahat Sigortası 1618 Sayılı kanun gereği
 • Sabah kahvaltı ve  Akşam yemekleri
 • Rehberlik hizmeti 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Müze-ören yeri girişleri 
 • Ücrete dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler

Fiyatlar

2017-12-01 Çıkışlı Fiyatlar