Roma, Floransa, Venedik Turu

 • ROMA-FLORANSA-VENEDİK TURU 4 Gece 5 Gün
 • Tur Başlangıç Tarihi : 20.7.2018 Cuma
 • Ulaşım : Uçak
560 EUR başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
 • Otel Detayları
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler
 • Önemli Bilgiler

3-4* Oteller

TUR PROGRAMI

1.GÜN: İSTANBUL-ROMA 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde acente yetkilileriyle buluşma. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Roma’ya hareket. Roma'ya varışımız sonrası yapılacak olan panoramik şehir turunda; İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize tansfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için akşam ekstra olarak Yemekli Roma gece turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer.Geceleme otelimizde olacaktır.

2.GÜN:ROMA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak tipik bir İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı'nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer.Geceleme otelimizde olacaktır.

3.GÜN:ROMA-FLORANSA-MONTECATİNİ

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Floransa'ya hareket.Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi Montecatini de ki otelimize transfer.Odaların alınmasının ardından serbest zaman.Geceleme otelimizde.

4.GÜN:MONTECATİNİ-PADOVA

 Sabah kahvaltı sonrası Venedik’e hareket (254 km) Varışımızın ardından Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler.Tur bitimi Padova da ki otelimize transfer.Odaların alınmasının ardından serbest zaman.Geceleme otelimizde olacakır.

5.GÜN: PADOVA-BOLOGNA-İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte Bologna Havalimanına hareket.Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk  İstanbul'a hareket.İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuz son bulacaktır.

                               Bir başka GAZİTUR organizasyonunda buluşmak üzere...


Ulaşım Kalkış Noktaları
İstanbul - Roma
Bologna - İstanbul

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 • Belirtilen Otellerde Konaklama - (Roma'da 2 gece 3* uzak otelde / Floransa (Montecatini bölgesinde) 1 gece 3* otelde / Venedik (Padova veya Noventa bölgesinde) 1 gece 3* otelde oda continental kahvaltı dahil konaklama)
 • Alan - Otel / Otel - Alan Transferleri
 • Panaromik Şehir Turları - (Yarım Günlük)
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Havaalanı Vergileri
 • Şehir Vergileri
 • Vaporetto Ücreti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası - (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

* Montecatini, Floransa'ya 40 Km. mesafede, Floransa'ya bağlı bir bölgedir. 
* Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir. 
* Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir. 
* Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
* Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
* Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
* Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir. 
* Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir. 
* Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
* Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına , müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir . 
* Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. 
* Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. 
* 3 kişilik odalar , otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. 
* Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve , kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir. 
* 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 
* Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
* T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. 
* Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/
yırtılmamış olması zorunludur. 
* Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak , minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 Aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
* Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
* Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
* T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir. 
* Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazi tur sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
* Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İç hat bilet ücreti 50 euro 
 • Vize Ücreti 125,00 EUR
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra Turlar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyatlar

2016-01-25 Çıkışlı Fiyatlar