Sivas Çıkışlı Batum - Karadeniz Turu

  • BATUM DAHİL KARADENİZ TURU 2 Gece 3 Gün
  • Tur Fiyatları 14.6.2018 Perşembe - 16.6.2018 Cumartesi arası geçerlidir.
  • Ulaşım : Otobüs
600,00 TL başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
  • Tur Programı
  • Dahil Olan Hizmetler
  • Dahil Olmayan Hizmetler

 1.GÜN:Sabah Hopa’da  yapılacak  kahvaltıdan sonra Sarp sınır kapısından geçiş.ilk ziyaretimizi Romalılardan kalan Asparos(Gonio) Kalesi’ne yapıyoruz. Kaleyi ve içindeki arkeoloji müzesini gezdikten sonra 112 hektarlık alanda kurulu Batum Botanik Bahçesi’ne geçiyoruz. İçerisinde1200’ü gül olmak üzere 5000 den fazla bitki bulunmaktadır.Botanik bahçe ziyareti sonrası öğle yemeğimizi ( EKSTRA ) alıyoruz. Yemek sonrası şehir turunu  Rus Kilisesi, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli tamamlıyor verilecek serbest zaman ardından sarp sınır kapısına hareket sınırlardaki işlemlerden sonra geçiş Artvin/Hopadaki otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz.Akşam yemeğimiz ve konaklama otelde.

2.GÜN: Sabah kahvaltısından sonra Rize Ayder Yaylası’na TREAKİNG (Doğa yürüyüşü) sonrası araçlarımıza binerek  Fırtına Deresi  boyunca Çamlıhemşin’de tarihi Osmanlı Köprüsü’nü  Fırtına Vadisi’nde fotoğraf çekimi için verilen molanın ardından  Zil kaleye çıkıyoruz. Muhteşem doğa manzarasını izlerken ciğerlerimizi bol oksijenle dolduruyoruz.Dönüşte Tekstil Fabrikasındaki alış veriş için verilecek serbest zamandan sonra Öz Çay Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz. Buradan  deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini  geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, Uzungöl olarak bilinir ve çevreye aynı adı vermiştir. Uzungöl’de  öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından  Göl kenarında serbest zaman ve Trabzon’daki otelimize  geçiyoruz.Mavi ve yeşilin

birleştiği noktada bulunan otelimize yerleşiyoruz.akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN:Sabah alacağımız kahvaltıdan sonra Trabzon’da ilk  durağımız Ayasofya Kilisesi oluyor. Kommenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya hitaben yapılan bu mimari yapıyı ve fresklerini inceledikten sonra  yörenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkâri ve ülkemizde sadece Trabzon’da  üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatı’nın inceliklerini görüyoruz. Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuva (yeni sanat) tarzında Konstantin Kabayanis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü geziyoruz.. Maçka, Karadağ’daki Ortodoks Hıristiyanları için önemli bir yeri olan Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. İsteyen  konuklarımız, patika yoldan manastıra çıkabilir.(Sümela manastırına araçla çıkmak isteyenler oradaki servislerle çıkabilir ( EKSTRA ÜCRET ) Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarasıyla büyüleneceksiniz. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi odaları, Misafirhane Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini gördükten  sonra otelimizde konaklama.

4.GÜN: Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Ordu'ya hareket ediyoruz.Teleferik ile (extra) Boztepe ye cıkıyoruz burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Giresuna gidiyoruz.Giresun kalesi  ve Doğu karadenizin tek adası olan Amazon(giresun) adını gezdikten sonra turumuzu tamalayıp dönüş hazırlıklarımzıı yapıyoruz.

Bir başka turda buluşmak dileğiyle…

Gazi tur Lüks araçlarla ulaşım

Gazi tur Profesyonel rehberlik hizmeti

Araç içi ikramlar 

3 gece otellerde yarım porsiyon konaklama 

3 sabah kahvaltısı-3akşam yemeği 

profosyonel rehberlik hizmeti

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre zorunlu Seyehat Sigortası

Müze giriş ücretleri

Sınırdan geçiş ücreti 15 tl 

ilk Sabah Kahvaltı , Tüm Öğlen Yemekleri, Dönüş Akşam Yemeği

Otel Ekstraları Tüm Özel Harcamalar

Teleferik Ücreti

Fiyatlar

2018-06-14- 2018-06-16 Arası Geçerli Fiyatlar