Sivas Çıkışlı Gap Evliyalar Turu

 • Her Cumartesi 2 Gece 3 Gün Konaklamalı Şanlıurfa-Mardin-Midyat Evliya Turu
 • Her Hafta Cumartesi Günü Çıkışlı
 • Ulaşım : Otobüs
480,00 TL başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
 • Tur Programı
 • Dahil Olan Hizmetler
 • Dahil Olmayan Hizmetler

1.GÜN:Gece yolculuğu ardından Şanlıurfa’ya hareket. Yol üzerinde alınan kahvaltımızın ardından ülkemizin en büyük barajı olan ve Şanlı Urfa’ya 65 km. uzaklıktaki Atatürk Barajı’nı, elektrik santrallerini, baraj kapaklarını ve baraj gölünü ziyaret diyoruz. Seyir yerinde çaylarımızı yudumlarken baraj hakkında geniş bilgi alıyoruz.Daha sonra Şanlı Urfa ya dönüp Eyyubiye Mahallesindeki Kuran’da bahsi geçen. Hz.Eyyup peygamber’in hastalanıp yedi yıl çile çektiği Sabır Mağarasını. Ayağını yere vurmak suretiyle çıkan ve Şifalı olduğu söylenen Kuyuyu ziyaret edip, suyundan içiyoruz ve bidonlarımızı dolduruyoruz. Otelimize yerleşme ve Akşam Namazı. Namaz sonrası akşam yemeği ve konaklama. İsteyen lerle geleneksel Urfa Sıra Gecesi.

2.GÜN: Sabah Namazını otelimizde ki mescitte kıldıktan sonra kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Harran'a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Kümbet evlerinde yöresel kıyafetler giyerek Mırra içtikten sonra sırası ile; dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Harran Ulu Camii, Muhammed Bakır Hz.Kabri, Seyh Hayat El Harrani Camii ve Türbesi, Adem ile Havva'nın evlendiği yer, Rasathane, şehir surlarını geziyoruz. Öğle Namazı. Öğle yemeği (extra) ve ardından 14 Peygamber Kabrinin bulunduğu Urfa şehir merkezine hareket. Hz. İbrahim Peygamber’in Doğduğu Mağara, Ateşe atıldığı ve Mancınıkların bulunduğu Kale ziyaretimiz sonrası İkindi Namazı için Dergâh Camisine geçiyoruz. Ateşin Göle, Odunlarında Balığa dönüştüğü Halil-ür Rahman Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Rızvaniye Camii ve Ayn Zeliha Gölünü ziyaret ediyoruz. Şanlı Urfa’nın Tarih kokan Çarşılarında alış veriş sonrası Mardin’e hareket. Akşam Namazı yolda tesislerde kılıyoruz. Namaz sonrası akşam yemeği ve konaklama. Mardin(2.Gece) 

3.GÜN:  Sabah Namazını otelimizde ki mescitte kıldıktan sonra kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Şehidiye medresesi, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi ,Mardin Ulu Cami ,Mardin’in Abbara isimli sokakları arasından taş işçiliğinin güzel örneklerinden birisi olan Şahtana Evi (ptt konukevi)’ni ziyaret ediyoruz.Efendimizin postacısı olan Abdullah bin Enes el-Cuheyni Hz. türbesindebulunan Şeyh Çabuk Camisinde Öğle namazımızı kılıyoruz.Öğle yemeği.Ardından Midyat’a hareket ediyoruz. Varışımıza müteakipTarihi Taş konaklar, Sıla dizisinin çekildiği Midyat Devlet Konukevi ziyareti sonrası Gelüşke Hanında çay molası ve Gümüş, telkari işleri hediyelikler için alış veriş imkânı. İkindi Namazımızı Cevat Paşa Camisinde kılıyoruz.Ardından dönüş için hareket ediyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gazi turizm lüks otobüslerle ulaşım
 • Rehberlik hizmeti
 • Otellerde yarım pansiyon konaklama 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemeği
 • Yemeklerde alınan extra içecekler 

Fiyatlar