Yunan Adaları

  • Santorini-Patmos-Mikonos
  • Tur Fiyatları 1.5.2015 Cuma - 31.5.2015 Pazar arası geçerlidir.
  • Ulaşım : Gemi
280 EUR başlayan fiyatlarla.... Talep Formu
  • Tur Programı

Tur Programı

1.GÜN: KUŞADASI - PATMOS

          Gemiye biniş saatleri 09:00 - 11:00 arasındadır. Kuşadasından saat 13:00de hareket 
Patmos'a saat 16:00da varış. Bembeyaz evleri ile tipik Akdeniz mimarisini ve kültürünü yansıtan Patmos, yatlar ve gezi bir yeryüzü cenneti. Feribotlar, tekneler, genellikle adanın merkez ve liman şehri olan Skala`da demirleniyor. Çok sık ve lüks bir havaya sahip olan şehirde çok sayıda hediyelik eşya dükkânı ve butik var. Limandan adanın büyük kumsallarına her gün kayık ve küçük tekne turları düzenleniyor.

 

2.GÜN: GİRİT-SANTORİN

          Santorini'ye saat 16:30 da varış olacaktır. Siyah kum sahillerinin yukarısında volkanik kayalara tutunan beyaz köyleriyle ünlü Santorini Adası, ismini 13. Yüzyılda Azize Irene`ye atfen almış. Ada`daki en önemli yerler Akrotiri, Antik Thira, Fira ve Oia bölgeleri. Adanın merkezi olan Fira, 1956 depreminden sonra yeniden kuruldu. Harika bir manzaraya sahip olan bu merkez, küçük liman Skala Fira`ya 580 basamak uzaklıkta. Bu limana teleferik veya basamaklar üzerinden katırla ulaşmak mümkün. Adanın üçüncü büyük limanı olan Oia depremden sonra geleneksel bir yerleşim birimi halini almış. Neo-klasik malikânelerle çevrili Oia gizemli olarak kabul edilir. Gemimizin hareketi saat 21:00'de olacaktır.

(Hava şartlarına göre limana inişler tekne ile yapılabilir)

 

3.GÜN PİRE - MİKONOS

          Pire'ye varış. Pire, başkent Atina`nın şirin bir limanı, küçük otelleri sevimli görünümü ile güzel bir kenttir. Atina da Eski Yunan Medeniyetlerinin en güçlü sembolü Pantheon, Akropolis`in üzerinde yer alır. Daha aşağıda tavernalar ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu Plaka`da günün ve gecenin ritmini yakalamak mümkündür.

          Mikonos'a varış. Mikonos kasabası beyaz renkli dar sokakları ve küp seklindeki evleriyle en çok ziyaret edilen ve en pahalı Yunan Adası`dır. Yunanistan`ın en gösterişli adalarından biri olan Mikonos 1615 yılında kurulmuş. Kumsallarıyla ünlü olan bu Ada`nın en iyi kumsalı güney kıyısında yer alıyor. Mikonos kasabasından 4 kilometre mesafede olan bu kumsalın adi Platis Gialos. Arkasında otel ve restaurantlarin yer aldığı bu kumsal adanın başlıca plajı. Mikonos; daracık sokakları, beyaz evleri, yollara taşmış pembe, beyaz çiçekleri ile bir Ege klasiği. En sıra dışı özelliği ise Ada`da yer alan Çıplaklar Kampı'nın olmasıdır.

4.GÜN KUŞADASI

Kuşadası'na varış gerçekleşecektir.